عدم تحویل کامیون اهدایی لهستانی ها به یک راننده ایرانی به دلیل تحریم ها

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ماجرا از این قرار است که در لهستان برای یک ایرانی که به دلیل خرابی کامیونش در این کشور سرگردان شده بود، دستکم ۲۵۰ هزار زلوتی معادل ۵۰ هزار پوند کمک جمع شده است. در این رابطه گفتنی است که آقای فردین کاظمی برای تحویل بار کشمش خود به لهستان سفر کرده و سپس قصد داشت تا برای بارگیری محموله دیگر به مقصد ایران به جمهوری چک سفر کند. ولی کامیون وی در اوایل ماه دسامبر در شهر کوزیگلاوی، در مرکز لهستان از کار افتاد و وی از عهده پرداخت مخارج تعمیر کامیونش برنیامد، به همین دلیل رانندگان کامیون لهستانی برای تعمیر کامیون، غذا و مکانی برای خوابیدن آقای کاظمی به او کمک کردند، ولی با ارسال درخواستی در فیسبوک موفق به جمع آوری مبلغ 50 هزار پوندی برای او شدند تا بتواند یک کامیون جدید خریداری کند، اما چندی پیش خبر رسید که کامیون اهدایی لهستانی ها به راننده ایرانی تحویل داده نشد و دلیل آن هم تحریم های بین المللی ایالات متحده آمریکا علیه ایران گزارش شده است.
در این خصوص گفته می شود که فروشنده کامیون در آخرین لحظه از معامله و فروش کامیون به آقای کاظمی منصرف شده و کامیون وی را تحویل نداده است. او به همکاران کاظمی گفته است که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران نمی‌تواند این معامله را بپذیرد. اما خیرین لهستانی که به کاظمی کمک کرده بودند، با انتشار پستی دیگر در فیس‌بوک اعلام کردند که قصد دارند کامیون دیگری برای او تهیه کنند.
نظرات
 
 
 
mahdi 1398/10/1
فقط یک کلام .دمشون گرم ، همین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران