آغاز طراحی «شاسی بلند» و «كراس اوور» ایران خودرو +جزئیات

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
ایران خودرو قصد دارد در راستای کسب سهم مناسب از بازار داخل و حتی صادرات پلتفرمی ملی را توسعه دهد که در جهت استفاده در خودروهای سواری، هاچ بک، ‌كراس اوور و برقی طراحی خواهد شد.
به نقل از پرشین خودرو، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو در این خصوص توضیح داد: ‌در این نقشه راه، انواع موتورهای کم مصرف و گیربکس‌های دستی و اتوماتیک شش دنده در نظر گرفته شده است.
كیانوش پورمجیب افزود: ‌براساس پلتفرم بومی‌سازی شده، خودرویی در کلاس ابعادی C، با برند ایران خودرو، با استانداردهای ایمنی یورو NCAP سه ستاره و با مصرف سوخت و آلایندگی مطابق با استانداردهای روز کشور از سال آینده تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
وی همچنین گفت: این پروژه که p535 نام دارد یک کراس اوور ساخت داخل را نیز شامل خواهد شد که در طی 2 سال آینده راهی بازار کشور می شود.
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در خصوص برنامه این شرکت برای تولید خودرو برقی نیز افزود: ایران خودرو در ابتدا قصد دارد دنا پلاس را در مدت یک سال و نیم آینده مجهز به قوای محرکه برقی کند. 207 و دنا پلاس به فرمان برقی نیز مجهز خواهند شد.
وی ضمن اشاره به استقبال مردم از خودروهای دنده اتومات گفت: دنا پلاس اتوماتیک از ابتدای سال آینده به بازار عرضه می شود و 207 با دنده اتوماتیک نیز در نیمه نخست سال 99 آماده تولید خواهد بود. 207 با سقف پانوراما و دنده دستی تا پایان امسال و با استاندارد آلایندگی یورو 5 وارد بازار خواهد شد.
گفته می شود ایران خودرو به دنبال آن است که به جهت افزایش حجم مفید صندوق عقب در پلتفرم خودروهای سمند، پارس و حتی رانا تغییراتی را ایجاد کرده و مخزن گاز را از صندوق به کف خودرو منقل کند.
نظرات
 
 
 
آریا 1398/10/2
بزک نمیر بهار میاد!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران