آغاز طراحی «شاسی بلند» و «كراس اوور» ایران خودرو +جزئیات

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
ایران خودرو قصد دارد در راستای کسب سهم مناسب از بازار داخل و حتی صادرات پلتفرمی ملی را توسعه دهد که در جهت استفاده در خودروهای سواری، هاچ بک، ‌كراس اوور و برقی طراحی خواهد شد.
به نقل از پرشین خودرو، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو در این خصوص توضیح داد: ‌در این نقشه راه، انواع موتورهای کم مصرف و گیربکس‌های دستی و اتوماتیک شش دنده در نظر گرفته شده است.
كیانوش پورمجیب افزود: ‌براساس پلتفرم بومی‌سازی شده، خودرویی در کلاس ابعادی C، با برند ایران خودرو، با استانداردهای ایمنی یورو NCAP سه ستاره و با مصرف سوخت و آلایندگی مطابق با استانداردهای روز کشور از سال آینده تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
وی همچنین گفت: این پروژه که p535 نام دارد یک کراس اوور ساخت داخل را نیز شامل خواهد شد که در طی 2 سال آینده راهی بازار کشور می شود.
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در خصوص برنامه این شرکت برای تولید خودرو برقی نیز افزود: ایران خودرو در ابتدا قصد دارد دنا پلاس را در مدت یک سال و نیم آینده مجهز به قوای محرکه برقی کند. 207 و دنا پلاس به فرمان برقی نیز مجهز خواهند شد.
وی ضمن اشاره به استقبال مردم از خودروهای دنده اتومات گفت: دنا پلاس اتوماتیک از ابتدای سال آینده به بازار عرضه می شود و 207 با دنده اتوماتیک نیز در نیمه نخست سال 99 آماده تولید خواهد بود. 207 با سقف پانوراما و دنده دستی تا پایان امسال و با استاندارد آلایندگی یورو 5 وارد بازار خواهد شد.
گفته می شود ایران خودرو به دنبال آن است که به جهت افزایش حجم مفید صندوق عقب در پلتفرم خودروهای سمند، پارس و حتی رانا تغییراتی را ایجاد کرده و مخزن گاز را از صندوق به کف خودرو منقل کند.
نظرات
 
 
 

آریا

1398/10/2
بزک نمیر بهار میاد!