اولین آمار تورم پس از افزایش بنزین اعلام شد، رشد 14.7 درصدی برای حمل و نقل

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
باتوجه به اعلام مرکز آمار ایران، نخستین نرخ تورم ماهانه پس از ۳ برابر شدن قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه گذشته، سطح عمومی قیمت‌ها در آذرماه تنها ۳.۲ درصد افزایش یافته است و متوسط بهای خوراکی‌ها و آشامیدنی‌های موجود در سبد مصرفی خانوارهای ایرانی، در طول یک ماه گذشته ۴.۲ درصد افزایش پیدا کرده است، این درحالیست که قیمت انواع گوشت با افت قیمت همراه بوده است.
باوجود این شرایط، تورم در حوزه حمل و نقل و قیمت ها در این زمینه بعد از 3 برابر شدن قیمت بنزین حدود 14.7 درصد افزایش پیدا کرده است، درحالی که پیش از این بانک مرکزی وعده داده بود که مجموع تورم سالیانه پس از افزایش 50 درصدی قیمت بنزین سهمیه و همچنین افزایش 3 برابری قیمت بنزین آزاد، از 4 درصد فراتر نخواهد رفت!.
مرکز آمار ایران همچنین نرخ تورم نقطه ‌ای در آذر ماه امسال را باتوجه به سال گذشته 27.8 درصد اعلام کرده است و این یعنی خانوارهای ایرانی در آذرماه امسال به طور میانگین 27.8 درصد برای خرید کالاهای مورد نیاز خود نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته هزینه پرداخت کرده اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران