هایپرکار 400 کیلومتری مکلارن از فوریه 2020 در خیابان ها

کمپانی خودروسازی مکلارن اعلام کرد که هایپرکار 400 کیلومتری خود را از ماه فوریه سال 2020 میلادی به مشتریان تحویل خواهد داد. با الهام از خودروی معروف شرکت خودروسازی مکلارن یعنی F1 که نشانه‌های آن در موقعیت راننده و غربیلک فرمان دیده می‌شود و همچنین استفاده از دانش فنی سریع‌ترین خودروهای مسابقات جهانی، کمپانی خودروسازی مکلارن موفق به طراحی و ساخت هایپرکار جدید خود تحت عنوان Speedtail شده است که با سیستم محرک هیبریدی خود می‌تواند خروجی قدرت بسیار خوب 1036 اسب بخاری تولید کرده و شتاب صفر تا 300 کیلومتر بر ساعت در مسیر مستقیم را در عرض تنها 12.8 ثانیه طی کند که حدود 0.3 ثانیه از خودروی بوگاتی شیرون 1500 اسب بخاری با زمان 13.1 ثانیه نیز سریع تر خواهد بود.
بعد از خودروی 720S و به چالش کشیدن و شکست دادن بسیاری از خودروهای معروف بازار، حال کمپانی خودروسازی مکلارن قصد دارد خودروهای سوپر اسپرت و همچنین هایپرکارهای موجود در جهان را به چالش بکشد که اگر اطلاعات شتاب و همچنین سقف سرعت اتومبیل در عمل محقق شود، می‌تواند رقیبی بسیار سخت و جدی در بین هایپرکارهای بازار باشد. بویژه اینکه خودروی مکلارن F1 با موقعیت راننده و غربیلک فرمان خود توانست در صنعت خودروسازی بیاد ماندنی شود و حالا این خودرو آمده تا بار دیگر موفقیت مثال زدنی مکلارن F1 را دوباره تکرار کند.

مکلارن Speedtail

مکلارن Speedtail


شاید مکلارن Speedtail حدود 500 اسب بخار نیروی کمتری نسبت به خودروی بوگاتی شیرون داشته باشد، اما چیزی که باعث شده "مکلارن Speedtail " یک شتاب صفر تا 300 کیلومتر بر ساعت فوق العاده بالای 12.8 ثانیه در مسیر مستقیم داشته باشد، بدون شک طراحی بسیار آیرودینامیکی و همچنین استفاده گسترده از پنل‌های فیبرکربنی در ساخت بدنه آن خواهد بود که باعث شده وزن آن به کمترین حد ممکن برسد. این خودرو در طول کلی 5137 میلی متر ساخته شده که حدود 549 میلی متر طولانی ‌تر از مکلارن P1 و همچنین 600 میلی متر طول بیشتر نسبت به خودروی بوگاتی شیرون دارد و همین موضوع باعث شده تا ثبات اتومبیل و همچنین آیرودینامیک آن بسیار بهتر باشد.
اقدامی که اخیرا کمپانی خودروسازی مکلارن موفق به انجام آن شده است، رسیدن به حداکثر سرعت اتومبیل خواهد بود که با بردن این هایپرکار تازه متولد شده به مرکز فضایی کندی در فلوریدا و فشار آوردن بر روی سیستم محرک پرقدرت آن، موفق به ثبت حداکثر سرعت 403 کیلومتر برساعتی با این خودرو شده اند که می تواند زنگ خطری برای بسیاری از سوپراسپرت های بازار و یا حتی هایپرکارهای موجود در بازار باشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران