تحقیقات درباره گزارشات فروش نادرست از سوی نمایندگی‌های بی ‌ام‌ و آغاز شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
بی ‌ام‌ و به دلیل روش فروش خودروهای خودش در آمریکا مورد بازرسی قرار می‌گیرد. طبق مقاله‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این موضوع را بررسی می‌کند که آیا بی ‌ام ‌و ارقام فروش خودروهای خودش در آمریکا را دستکاری کرده یا خیر.
در این مقاله ذکر شده اگر دستکاری غیرقانونی بی ‌ام ‌و در گزارشات اثبات شود، یعنی این خودروساز نمایندگی‌های خود را مجبور کرده اعلام کنند خودروهایی را فروخته‌اند که در واقع هنوز در پارکینگ نمایندگی‌ها هستند. سخنگوی بی ‌ام‌ و اعلام کرده این شرکت کاملا با مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار همکاری خواهد کرد.
در سال ۲۰۱۶ سخنی از مدیر شعبه آمریکای شمالی بی ‌ام ‌و نقل شد که در نشستی با انجمن ملی فروشندگان خودرو گفته بود فشار زیادی روی آن‌ها برای گزارش ارقام بیشتر در فروش خودروها وجود دارد. او گفته بود برخی از فروشندگان، خودروهای نو را به عنوان خودروی دست دوم کم کارکرد به فروش می‌رسانند. او تاکید کرده بود این روش ایده‌آل نیست، اما اتفاق می‌افتد.
البته بی ‌ام‌ و تنها خودروسازی نیست که توسط مقامات دولتی مورد بازرسی قرار گرفته است. فیات کرایسلر به دلیل اینکه طی چند سال گذشته به نمایندگی‌های خودش دستور داده بود ارقام نادرست از فروش خودروها به مقامات گزارش دهند، مجبور شد جریمه ۴۰ میلیون دلاری پرداخت کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران