تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ پیست نوربرگرینگ را سریع‌تر از بی ‌ام‌ و Z4 M40i طی کرد + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مجله آلمانی اسپرت اتو، تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ را در پیست نوربرگرینگ مورد آزمایش قرار داد و باعث تعجب کریستین گبهارت راننده آن بود که تویوتا سوپرا در مدت زمان ۷ دقیقه و ۵۲ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد.
این رکورد بهتری از بی ام و M2 کامپتیشن با زمان ۷:۵۲:۳۶ در دشوارترین پیست دنیاست. گبهارت با بی ‌ام ‌و Z4 M40i این پیست را در مدت زمان ۷ دقیقه و ۵۵ ثانیه و ۴۱ صدم ثانیه طی کرده بود. نمی‌توان انکار کرد سوپرا ۲۰۲۰ اگر در اختیار یک راننده حرفه‌ای باشد مثل یک موشک زمینی عمل می‌کند.
موتور B58 که تویوتا سوپرا و Z4 M40i از آن بهره می‌برند، یک موتور شش سلیندر خطی با توربوشارژر توئین اسکرول و سردکن سیال موتور است که برای سوپرا توان ۳۳۵ اسب بخار و برای Z4 M40i توان ۳۸۲ اسب بخار تولید می‌کند.
قیمت سوپرا ۲۰۲۰ در آلمان ۷۰ هزار دلار است. در آمریکا پایین‌ترین قیمت سوپرا از ۵۰ هزار دلار شروع می‌شود.
https://www.aparat.com/v/VknUl
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران