قابل اعتمادترین برندهای خودرویی دنیا را بشناسید؛ میتسوبیشی و بنز در صدر!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
موسسه CarMD هرساله آماری را منتشر می‌کند که درآن، مورد اعتمادترین برندهای خودرویی مشخص می‌شوند. علاوه برآن این مساله در میان سگمنت‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. نتیجه این تحقیقات نشان می‌دهد کدام خودروها تعمیرات ارزان‌تر و ساده‌تری نسبت به دیگر برندها یا سگمنت‌ها دارند.
در جریان بررسی‌های امسال، 14.4 میلیون خودرو که در فاصله سال‌های 1996 تا 2019 ساخته شده‌اند، مورد بررسی قرار گرفتند. مطابق نتایج این مطالعات که از سوی بسیاری مورد مناقشه واقع شده، محصولات مرسدس بنز بیشترین قابلیت اطمینان را در بین سایر برندها دارند. در جایگاه‌های بعدی نیز محصولات میتسوبیشی، بیوک، رم و فورد قرار گرفتند.
اما هنگامی که خودروها به مشکل برخورد می‌کنند، موضوع متفاوت است. کیا برندی است که تعمیر محصولات آن آسان‌تر و ارزان‌تر از سایر برندهاست. متوسط هزینه یک خودرو کیا 321 دلار است که آن را بالاتر از رقبایی نظیر مزدا با هزینه تعمیر 332 دلار، هیوندای با هزینه تعمیر 333 دلار و کرایسلر با متوسط هزینه تعمیر 337 دلار قرار می‌دهد.
اگر بخواهیم به طور خاص نگاه کنیم، هوندا CR-V مدل 2017 قابل اطمینان ترین خودرویی است که می‌توان خریداری کرد. در رده‌های بعدی نیز سوبارو اوت‌ بک مدل 2017 و لکسوس NX مدل 2016 قرار گرفتند. ارزان‌ترین هزینه تعمیرات نیز به خودروهایی همچون سوبارو اوت بک مدل 2017 با رقم 60 دلار، تویوتا پریوس 2016 با رقم 67 دلار و هیوندای توسان 2017 با رقم 79 دلار مربوط می‌شود. در رتبه‌های بعدی نیز کیا سول 2017 با رقم 82 دلار و مرسدس C کلاس 2016 با رقم 85 دلار قرار دارند. نتایج این تحقیقات را در تصاویر زیر می‌توان مشاهده کرد:

نظرات
 
 
 
هومن 1398/10/9
میتسوبیشی فوق العادس 😍
مهدی 1398/10/9
بنز:یا بهترین یا هیچ...
قابل توجه طرفدارای اسباب بازی های بی ام دبلیو...که اصلا توی لیست نیست
ali 1398/10/11
معتبر ترین سایت در این زمینه، جی دی پاور هست. این سایت خیلی اعتبار نداره
  • Nader 1398/10/12
    جی دی پاور فقط تو ایران اعتبار داره چون از ام جی اشغال پول گرفته تبلیغاتشو بکنه. وگرنه همه می دونن تمام مطالب جی دی پاور جهت گیری داره به سمت برندی که پول خوبی زیر میزی بهشون بدن. البته اکثر مجلات خودرویی همینن ... carmd از این لحاظ اعتبار بالایی داره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران