نگاهی به موزه پورشه و خودروهای کمیاب آن + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
موزه پورشه در شهر اشتوتگارت آلمان قرار دارد و مجموعه‌ای از جواهرات کمیاب این شرکت را می‌توان در آن مشاهده کرد. نکته جالب‌تر آن‌که بسیاری از این خودروها همچنان قابل هدایت هستند و کار می‌کنند. در این موزه موارد نادری همچون پورشه 901 یا پورشه 959 دیده می‌شود که مشاهده آن، هر فردی را سر ذوق خواهد آورد. نکته مهم در خصوص این موزه، انبار خودروهای آن است. به نظر می‌رسد پورشه تعدادی از خودروهای کلاسیک خود را در انبار این موزه مخفی کرده و تمایلی به نمایش دادن آن‌ها ندارد. در این ویدیو یک تور 13 دقیقه‌ای به گاراژی خواهیم داشت که این جواهرات فراموش شده در آن قرار گرفته‌اند.
کلید این انبار در اختیار بنیامین مرجاناک قرار دارد. به گفته او، حدود یک چهارم خودروهایی که در این گاراژ پارک شده‌اند، تنها نیم ساعت قابلیت حرکت دارند. او به برخی از خودروهای خاص این گاراژ اشاره می‌کند که در بیان آن‌ها پورشه 911 GT1، نمونه‌های تست فراوان از مدل‌های اولیه پورشه و تعدادی مرسدس بنز 500E که توسط پورشه ساخته‌ شده‌اند، دیده می‌شود. در ادامه می‌توانید با مشاهده ویدیو، ذخایر ارزشمند موزه پورشه را دقیق‌تر مورد واکاوی قرار دهید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران