درگ برترین هاچبک ها؛ بی ‌ام‌ و M135i و مرسدس A35 + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
در دنیای هاچ‌بک‌های لوکس، مرسدس A35 ای‌ام‌جی و بی ‌ام ‌و‌ M135i جزو بهترین محصولات این بخش از بازار هستند. این خودروهای تمام چرخ محرک توربوشارژ، نماینده بهترین محصولات از نظر عملکرد توسط بی ‌ام‌ و و مرسدس هستند، اما کدامیک در یک مسابقه درگ برنده خواهد شد؟
ابتدا مرسدس ای ‌ام‌ جی A35 را داریم که مقرون به صرفه‌ترین محصول AMG در بازار کنونی است. این مدل به لطف موتور چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ، توان ۳۰۲ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این مدل قدرت کمتری از A45 AMG دارد که ۱۰۰ اسب بخار بیشتر و ویژگی‌های تهاجمی بهتری دارد.
قدرت ای‌ام‌جی A35 از طریق سیستم رانندگی تمام چرخ محرک +4Matic مرسدس ای ‌ام‌ جی و گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این هاچ بک داغ ۴.۶ ثانیه است.
نسل جدید بی‌ ام ‌و M135i برخلاف نسل قبلی، به جای دیفرانسیل عقب از سیستم رانندگی تمام چرخ محرک استفاده می‌کند. موتور ۲ لیتری چهار سیلندر M135i توان ۳۰۶ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند. قدرت از طریق گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم رانندگی تمام چرخ محرک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این مدل ۴.۸ ثانیه است.
بی ‌ام ‌و M135i و مرسدس A35 از نظر ارقام فنی تقریبا برابر هستند. مسابقه درگ بین این دو هاچ بک داغ با موتور، پیشرانه و ارقام مشابه باید خیلی نزدیک باشد، اما رقابت این دو خودرو در داخل پیست فقط به زمان واکنش سریع رانندگان خلاصه می‌شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران