روزانه یک موتورسوار جان خود را ازدست می دهد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران اظهار داشت: حدود 30 درصد از مصدومان اورژانس تهران مربوط به حوادث رانندگی است. همچنین روزانه یک موتورسوار جان خود را در حوادث رانندگی از دست می دهد و متاسفانه بیشترین مصدومان ترومایی که با آمبولانس به بیمارستان منتقل می شوند را موتورسواران تشکیل می دهند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی ادامه داد: روزانه 350 مصدوم ناشی از حوادث رانندگی در تهران داریم و اغلب آنها موتورسوار هستند چرا که در داخل شهر سرعت خودروها خیلی بالا نیست و بیشتر مصدومان را موتورسواران تشکیل می دهند. اگر موتورسواران ایمنی های لازم را در هنگام موتورسواری رعایت نکنند، احتمال مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در شب افزایش پیدا می کند.
صابریان در ادامه افزود: البته موتورسوارانی نیز هستند که از کلاه و لباس ایمنی استفاده می کنند و به قوانین احترام می گذارند، اما متاسفانه بیشتر موتورسواران این مورد را رعایت نمی کنند و تعداد زیادی از آنها در حوادث رانندگی دچار معلولیت می شوند. موتورسوارن در صورتی که از کلاه و لباس مناسب استفاده کنند در حوادث ترافیکی آسیب کمتری خواهند دید.
رئیس اورژانس تهران با اشاره به کمپین موتورسوار خوب، بیان داشت: برگزاری این چنین کمپین ها در ارتقا فرهنگ درست ترافیک تاثیرگذار خواهد بود. یک موتورسوار زمانی که صبح از منزل خارج می شود و به این فکر باشد که خانواده او منتظرش هستند، با استفاده از کلاه و لباس مناسب و احترام به قوانین جان خود را حفظ می کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران