استفاده از کلاه ایمنی چند درصد مرگ موتورسواران را کاهش می دهد؟

محمد فروزش رئیس پزشکی قانونی استان تهران اظهار داشت: استفاده از کلاه ایمنی می تواند تا 25 درصد تصادفات منجر به مرگ موتورسواران را کاهش دهد. البته باید استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران با یک برنامه ریزی مناسب فرهنگ سازی شود. همچنین در سال 96 تعداد 367 موتورسوار بر اثر تصادف در شهر تهران جان خود را از دست داده اند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در سال 97 نیز میزان مرگ و میر موتورسواران بر اثر تصادفات 5.1 درصد نسبت به سال گذشته آن یعنی 96 رشد داشت و به 386 نفر رسید. در سال 98 در 7 ماهه نخست سال جاری 211 نفر از موتورسواران بر اثر استفاده نکردن از کلاه ایمنی در تصادفات شدید جان خود را از دست داده‌اند.
رئیس پزشکی قانونی استان تهران در ادامه درباره اجرای کمپین موتورسوار خوب گفت: پزشکان و پزشکی قانونی از این طرح حمایت می کنند، زیرا با فرهنگ سازی مناسب در این حوزه می توانیم مانع مرگ تعداد زیادی از هموطنان خود شویم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران