مناسب ترین زمان برای تعویض روغن جعبه دنده

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
واسکازین یا روغن جعبه‌دنده روان‌سازی است که برای روان کاری قطعات متحرک موجود در جعبه‌دنده (گیربکس)، دیفرانسیل و جعبه فرمان خودرو استفاده می‌شود. این روان ساز دارای گرانروی ناچیز بوده و با فلزات موجود در جعبه‌دنده (فولاد و آلیاژهای مس) سازگاری کافی داشته باشد.
در کل به ندرت احتیاج می شود كه واسكازين احتیاج به تعویض داشته باشد اما بهتر است هر 100 هزار کیلومتر یکبار آن را عوض کنید. همچنین در بعضی شرایط ممکن است مقدار واسكازين کم شود و احتیاج باشد به آن مقداری اضافه کنید.
زمان تعویض واسکازین بسته به نوع روغن و گیربکس خودرو و همچنین شرایط مختلف آب و هوایی و کارکرد آن متفاوت خواهد بود. بصورت معمول ‌زمان تعویض دیسک و صفحه كلاچ، واسکازین نیز باید تعویض گردد. معمولا با در نظر گرفتن طول عمر صفحه كلاچ که در حدود 100هزار کیلومتر که خود ترکیبی از رانندگی شهری و بین شهری می‌باشد زمان تعویض واسکازین نیز در کیلومتر یاد شده خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران