ایران به جمع پیشگامان شارژ بی‌سیم خودروهای برقی پیوست

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در حال کار بر روی پروژه شارژ بی‌سیم خودروهای برقی بوده و این پروژه با اعطای کرسی پژوهشی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و زیر نظر دکتر صادق واعظ‌ زاده در حال انجام است.
به نقل از ایرنا، با گسترش خودروهای برقی چالش های اساسی این خودروها همچون هزینه های اولیه، هزینه های نگه داری، حجم و وزن باتری آن­‌ها پررنگ تر شده و از طرف دیگر نیز تلاش ها برای حل چالش های فوق بیشتر شده است. بکارگیری سیستم شارژ بی سیم دینامیکی در خودروهای برقی، چالش‌های فوق را رفع و به فراگیر، ارزان و آسان شدن استفاده از این خودروها کمک بسیاری می کند.
صادق واعظ زاده دارنده در خصوص این کرسی پژوهشی گفت: «در این کرسی پژوهشی با همکاری تیم قوی و فعال دانشجویی در پردیس دانشکده‌های فنی، موفق به طراحی، ساخت و آزمایش سیستمی شدیم که توان الکتریکی را با بازده زیاد به صورت بی‌­سیم به خودرو برقی در حال حرکت منتقل می‌کند، این سیستم با هدف حل مشکل باتری در خودروهای برقی به عنوان مانع اصلی بر سر راه رواج سریع استفاده از این خودروها به اجرا در آمده است.
گفته می شود محصول نهایی این کرسی پژوهشی در آستانه تجاری شدن قرار گرفته است. صنعتی شدن این فناوری در کشورمان همزمان با ورود آن به بازارهای دنیا می‌تواند منجر به نقش آفرینی ایران در عرصه بین‌المللی صنعت خودرو برقی شود.
نظرات
 
 
 
F.A 1398/10/17
درود بر جوانان خلاق و اساتید دلسوز و زحمت کش ایران

اگر این پروژه منجر به تولید انبوه خودروی مد نظر شود؛ لطفأ و خواهشمأ تولید آن را به ایران خودرو و سایپا ندهید چون در اسرع وقت با هزاران ترفند، تمام زحمات شما را نابود خواهند کرد.

سپاس

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران