استفاده از سیلندر گاز مایع برای سوخت خودرو ممنوع است

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های مدیرکل استاندارد استان ایلام، استفاده از گازهای مایع به عنوان سوخت خودرو ممنوع و مسئولیت عواقب خطرناک این عمل بر عهده مصرف کننده است.
به نقل از ایرنا، مهناز همتی در این خصوص توضیح داد: «استفاده از گاز مایع سیلندری به عنوان سوخت خودرو کاری غیر ایمن و بسیار خطرناک بوده چرا که این گاز فقط جهت سوخت لوازم خانگی گازسوز بوده و استفاده از آن به عنوان سوخت خودروهای شخصی ممنوع است.»
مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: «بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران این عمل غیر قانونی بوده و مسئولیت حوادث ناشی از استفاده غیرمجاز از گاز مایع سیلندری به عهده مصرف کننده خواهد بود.»
کارشناسان پیوسته توصیه می کنند از انجام این عمل خلاف قانون در مکان‌های ناشناخته و در کنار جاده‌ها جدا خودداری کنند و برای دوگانه سوز کردن خودروها از مکان های مجاز و قانونی و معتبر کمک بگیرند.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/10/18
خوب اگه مصرف کننده در جاهای عمومی این کار رو انجام بده و برای بقیه مشکل پیش بیاد کی جواب میده ؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران