تا پایان سال بازار خودرو چگونه خواهد بود؟ خودرو ارزان می‌شود یا گران؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی با اشاره به نزدیک شدن به ماه های پایانی سال، اعلام کرد که هنوز خرید نوروزی مشتریان در بازار خودرو اتفاق نیافتاده است، اما به نظر می رسد که در ماه های پایانی سال و در بهمن و اسفندماه شاهد افزایش تقاضای مشتریان برای خرید اتومبیل باشیم.
محمدرضا نجفی منش در صحبت های خود با تجارت نیوز با اشاره به قیمت گذاری خودروهای داخلی اضافه کرد که اگر قیمت خودروهای داخلی با حاشیه 5 درصد زیر قیمت بازار باشد، قیمت خودرو ارزان تر خواهد شد و همچنین با اجرای دستور العمل های تعیین شده، دلالی در بازار خودرو برچیده خواهد شد، ولی در شرایط کنونی به دلیل اینکه خودرویی از سوی شرکت های خودروسازی عرضه نمی شود، شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها در بازار هستیم و شرایط تا جایی پیش رفته است که شاهد اختلاف 7 تا 20 میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی موجود بازار در مقایسه با قیمت کارخانه هستیم. هرچند انتظار می رود که با آغاز خرید نوروزی مشتریان در بهمن و اسفندماه، قیمت خودروهای داخلی هم با کاهش همراه شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران