خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند + میزان مالیات

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته‌های یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ خودروها و خانه‌های لاکچری که قیمتی بیش از یک میلیارد تومان دارند مشمول مالیات خواهند شد.
به نقل از فارس، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص این مصوبه توضیح داد: «خودروهایی که قیمت آن‌ها بین یک تا یک و نیم میلیارد تومان است نیم درصد قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات اخذ می‌شود و خودروهایی که قیمت آنها بین یک و نیم تا سه میلیارد تومان است یک درصد قیمت آن‌ها باید به‌عنوان مالیات پرداخت بشود.
به‌علاوه خودروهایی که بیش از سه میلیارد تومان قیمت داشته باشند، باید معادل ۱.۵ درصد قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»
این مصوبه نه‌تنها در خصوص خودروهای لاکچری و گران‌قیمت که در خصوص خانه‌های اعیانی نیز پیاده‌سازی خواهد شد.
مدت‌های طولانی است که مسئولین به‌دنبال اجرایی شدن قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی هستند. اما حالا به‌نظر می‌رسد که اخذ مالیات از خانه‌های لاکچری عملیاتی خواهد شد.
گفته می‌شود که در حال حاضر ۲ میلیون و نیم واحد مسکونی خالی در کشور وجود داشته که اگر در بازار اجاره عرضه می‌شوند، شرایط قیمت‌ها بدین شکل سنگین و تاسف‌برانگیز نخواهد بود.
محمداسماعیل سعیدی در خصوص مالیات خانه‌های لوکس خاطرنشان کرد: «اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند واحدهای مسکونی خالی و در حال استفاده که قیمت آن‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان است، یک هزارم قیمت‌ آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»
وی ادامه داد: «همچنین واحدهای مسکونی که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قیمت دارند باید دو هزارم قیمت‌شان به‌عنوان مالیات پرداخت شود و واحدهای مسکونی که بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان قیمت دارند باید سه هزارم قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»
این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در انتها در خصوص مابقی واحد‌های مسکونی نیز اظهار کرد: «علاوه‌بر این طبق این مصوبه واحدهای مسکونی که قیمت آن‌ها ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است باید چهار هزارم قیمت‌شان بابت مالیات پرداخت شود و مالیات خانه‌هایی که قیمت آن‌ها بیش از ۶۰ میلیارد تومان است، پنج هزارم قیمت واحد مسکونی است.»
امید می‌رود این مصوبه بتواند کمی از تجمل گرایی کاسته و پایبندی به قانون‌های مالیاتی را در کشور نهادینه کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران