جیپ رانگلر 4XE PHEV برای اولین بار در نمایشگاه لوازم الکترونیکی رونمایی شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
به دلیل برگزار نشدن نمایشگاه‌های خودرو مهم در ماه ژانویه، خودروسازانی مثل جیپ در نمایشگاه لوازم الکترونیکی لاس‌وگاس از محصولات جدید خود رونمایی می‌کنند. جیپ در این مراسم سه مدل شارژی هیبریدی به نمایش درآورد که نشانگر آینده الکتریکی این خودروساز هستند. دوتا از آن‌ها یعنی رنه‌گید و کامپس PHEV را قبلا در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ دیده بودیم. اما جیپ رانگلر PHEV برای اولین بار در این مراسم رونمایی شده است.
رنه‌گید و کامپس از موتور ۱.۳ لیتری توربوشارژ در کنار یک موتور الکتریکی بهره می‌برند که توانی بین ۱۹۰ تا ۲۴۰ اسب بخار تولید می‌کنند. هردو مدل در حالت تمام الکتریکی با هربار شارژ می‌توانند مسافت ۵۰ کیلومتری را طی کنند و سرعت نهایی آن‌ها در این حالت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است.
جیپ قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ نسخه الکتریکی تمام مدل‌های کنونی خودش را تولید کند. جیپ در کنفرانس خبری این نمایشگاه اعلام کرد اطلاعات بیشتر درباره این سه مدل طی ماه‌های آینده در نمایشگاه‌های خودرو ژنو، پکن و نیویورک منتشر می‌شود.
اینکه رانگلر هم از پیشرانه کامپس و رنه‌گید استفاده می‌کند یا خیر مشخص نیست.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران