ناتوانی راننده در کنترل خودرو عامل 32 درصد از تصادفات کشور

سرهنگ عیسی گوهری رئیس پلیس راه استان کردستان اظهار داشت: حدود یک سوم تصادفات نه تنها در کشور بلکه در کل دنیا به علت سرعت زیاد و عدم رعایت احتیاط است. همچنین 49 درصد از تصادفات مربوط به واژگونی خودروها است که افزایش سرعت و استفاده ناصحیح از خودرو باعث ناتوانی راننده در کنترل خودرو و واژگونی می شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: زمانی که رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه و احترام به قوانین رانندگی کند، ما شاهد بروز حوادث دلخراش نخواهیم بود. در حال حاضر خطای انسانی مهمترین دلیل تصادفات است و عوامل دیگری مانند مهندسی جاده و کیفیت خودرو نیز از دیگر موارد تاثیر گذار در تصادفات هستند.
سرهنگ گوهری در ادامه بیان داشت: اگر از همان کودکی رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را به کودکان آموزش دهیم و یک فرهنگ سازی مناسب در این زمینه داشته باشیم، این موضوع به یک فرهنگ در جامعه بدل خواهد شد و ما شاهد اثرات مثبت آن در آینده خواهیم بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران