خودروی استاندارد، سوخت استاندارد می خواهد

برات قبادیان رئیس انجمن علمی موتور ایران درباره موضوعات مطرح شده در ارتباط با خودروهای یورو 5 و سوخت استاندارد آن اظهار داشت: هر وسیله نقلیه قلبی به نام موتور درون سوز دارد. زندگی بدون خودرو غیر قابل تصور است. در خودرو قوای محرکه شامل موتور، گیربکس و اکسل است و علاوه بر بخش های فناوری موتور، سوخت آن نیز بسیار مهم است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: هم اکنون ما بی نیاز از موتورهای پایه گازسوز خارجی هستیم و لازم است سوخت استاندارد آن نیز تامین شود. زمانی که سوخت مناسب و استاندارد نباشد، بهترین موتورها را هم داشته باشیم، یک کار بیهوده است زیرا تمام اجزای آن بهم می ریزد.
رئیس انجمن علمی موتور ایران در ادامه بیان داشت: اگر از خودروسازان می خواهیم که خودروی استاندارد تولید کنند، در مقابل باید سوخت استاندارد مطابق با خودرو نیز تولید شود. موتور و سوخت ملزوم یکدیگر هستند و هر دو باید استاندارد باشند. در حال حاضر بهترین زمان برای صنعت و دانشگاه است تا با مشارکت هم این فرصت طلایی را به سرانجام برسانند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران