بعد از دستگیری کارلوس گون، نیسان در تلاش برای خروج از اتحاد رنو است

بنابر گزارش ها، مدیریت شرکت خودروسازی نیسان در حال ایجاد یک برنامه مخفی در راستای خروج از اتحاد خود با شرکت خودروسازی رنو است و دلیل این اتفاق می تواند رسوایی فساد اقتصادی کارلوس گون، مدیر پیشین اتحاد "رنونیسان" باشد که چندی پیش باوجود ممنوعیت خروج وی از ژاپن، توانست از این کشور فرار کرده و خود را به لبنان برساند و در برابر مطبوعات سخنرانی کند.
باتوجه به گزارش های حاصله از منابع خبری، نیسان در تلاش است تا به طور کامل از همکاری خود با شرکت خودروسازی رنو در بخش های مختلفی از جمله تولید و مهندسی خارج شود و به دنبال آن، تغییراتی در اعضای هیئت مدیره خود انجام دهد، هرچند طبق گفته منابع خبری و تا قبل از خبر رسوایی اقتصادی و فساد مالی کارلوس گون، روابط میان دو شرکت خودروسازی نیسان و رنو رو به افول بوده است و حالا با پیشامد چنین رخ دادی، شرکت خودروسازی نیسان در تلاش است تا با سرعت بیشتری اتحاد خود را پس از تقریبا 20 سال همکاری از سال 1999 میلادی، با رنو تمام کند و هرکدام به دنبال شرکای تازه خود در صنعت خودروسازی باشند و سیاست های تازه در پیشبرد اهداف خود اتخاذ کنند.
کارلوس گون در ماه های پایانی 2018 میلادی، به اتهام فساد مالی در کشور ژاپن بازداشت شد و تمامی دادستانی های کشور ژاپن نیز یقین 99 درصدی به اتهام کارلوس گون و فساد مالی آن در کمپانی "رنونیسان" داشتند و در صورت قطعی شدن حکم وی، می بایست باقی عمر خود را در زندان های ژاپن به سر کند، اما در ماه دسامبر سال 2019 میلادی مشخص شد که او موفق به فرار از بازداشت خانگی خود شده و با استفاده از یک جت شخصی، خود را به کشور ترکیه و سپس به کشور لبنان رسانده است. هرچند پس از صحبت های او با رسانه های بین المللی در لبنان که مربوط به دوران محکومیت و شرایط بسیار سخت آن در کشور ژاپن می شد و همچنین صدور حکم تعقیب او از سوی پلیس اینترپل و ارسال نامه به دولت لبنان، دادستانی این کشور رای به صدور حکم ممنوع الخروجی وی از کشور لبنان داده است تا شرایط کمی برای کارلوس گون پیچیده شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران