اخذ مالیات از خودروهای بالای ۷۰۰ میلیون تومان

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق بودجه، قانون مربوط به اخذ مالیات از خودروهای لوکس تغییر کرده است.
به نقل از تسنیم، بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق بودجه 1399، انواع خودروهای سواری و وانتهای دو کابین با ارزش 700 میلیون تومان به بالا مشمول 0.2 درصد مالیات خواهند بود.
براساس مصوبه قبلی انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی با ارزش یک میلیارد تومان و بیشتر بر اساس ارزش روز خودرو به نرخهای زیرمشمول مالیات بر دارایی بودند:
-نسبت به مازاد یک میلیارد و نیم میلیارد تومان: نیم درصد
-نسبت به مازاد یک میلیارد تومان تا سه میلیون تومان: یک درصد
-نسبت به مازاد سه میلیون تومان: یک و نیم درصد.
در مصوبه جدید، کمیسیون تلفیق با تغییر پیشنهاد اولیه، خانه‌های تا سقف ده میلیارد تومان و ماشین تا یک میلیارد تومان را از مالیات بر دارایی معاف کرده است.
مصوبه جدید کمیسیون تلفیق

مصوبه جدید کمیسیون تلفیق


این اقدام سوال برانگیز بوده و مشخص نیست بر اساس چه ویژگی مشترک و چه همسانی از خانه روستایی تا خانه ده میلیاردی در یک طبقه قرارگرفته و از مالیات معاف شده است؟!
نظرات
 
 
 
admin 1398/10/25
رو چه حسابی ان تصمیم گرفته شده؟ آقایون خودشون ماشین زیر 700 سوار میشدند؟ یا اینکه پول خدمات ارزنده ای که به دارندگان ماشین بالای 700 میدهند را میگیرند؟
vahdan 1398/10/25
پله پله تا ملاقات خدا!!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران