اگر روغن موتور را در زمان طولانی عوض نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ + فیلم زیرنویس فارسی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خیلی از افراد به اشتباه برخی از مشکلات اتومبیل را جدی نمی گیرند و یا برخی نیازهای اتومبیل را پشت گوش می اندازند، درصورتی که تمامی فاکتورهای استفاده شده حتی یک سیم نازک و کوتاه که ارزش ریالی بسیار پایینی دارد، یک وظیفه بسیار مهم در اتومبیل برعهده دارد تا تمامی سیستم کار خود را به خوبی انجام دهند. حال در این مورد "روغن موتور" را می توانیم یکی از مهم ترین نیازهای اتومبیل حساب کنیم، اما زمان استفاده و یا در برخی موارد کم کردن روغن موتور زیاد جدی گرفته نمی شود و همین موضوع خسارت های بسیار بیشتری به صاحبان وسایل نقلیه متحمل می کند.
حال امروز در خودروبانک، یک ویدیو در رابطه با این موضوع و با زیرنویس فارسی آماده شده است که در آن یک دستگاه خودروی تویوتا با روغنی کاملا فاسد شده و رقیق را شاهد هستیم که عدم توجه به وضعیت روغن و تعویض به موقع آن، باعث ایجاد مشکلاتی بزرگ در پیشرانه اتومبیل شده است که می توانید جزییات بیشتر آن را همراه با یکسری توضیحات فنی دیگر در فیلم زیر شاهد باشید.

نظرات
 
 
 
رضا 1398/10/28
سلام. میشه اسم نرم افزاری که زیرنویس گذاشتید رو بگید؟
ونکی 1398/10/30
این تعمیرکار یک یوتوبره و بیشتر تبلیغ لوازم میکنه حرفاش درسته البته اروپا هوای تمیزی داره و همچنین کیفیت روغنهاشون بالاست تا یکسال هم تعویض نمیکنن اما در ایران اینطور نیست
مجیدابراهیمی 1398/11/5
با سلام . روغن موتور اگر ازجنس خوب انتخاب بشه 5 سال هم توی کارتر ماشین باشه هیچ موردی نداره . من این مطلب رو توی آزمایشگاه و بطور عملی هم تست کردم . فقط هر 6000 کیلومتر کارکرد تعویض بشه
سعید 1399/1/15
سلام.بهترین نوع روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ کدام است؟؟و سطح کیفی smبهتره یا sl؟؟
مهدی ترکمندی 1400/3/4
سلام من موقع تعویض روغن ۴۰۵چهار لیترروغن ریختم مشکلی پیش نمیاد یاباید اضافه کنم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران