فراخوانی ۷۰۰ هزار خودرو توسط تویوتا و لکسوس به دلیل مشکل در پمپ سوخت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
تویوتا اعلام کرد ۶۹۶ هزار خودرو سواری، کراس‌اوور و شاسی بلند از جمله مدل‌های مختلف لکسوس را به دلیل مشکل در عملکرد پمپ سوخت فراخوانی کرده است. این مشکل ممکن است باعث توقف ناگهانی خودرو و در نتیجه تصادف شود. تویوتا گفته در تلاش برای حل کردن این مشکل است و این فراخوانی از طریق ایمیل به تمام رانندگان این خودروها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
این خودروها شامل مدل‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ لکسوس از جمله لکسوسLS500, LC500, RC350 RC300 GS350, IS300, ES350, LX570, GX460 و RX350؛ مدل‌های ۲۰۱۹ لکسوس مثل NX300, RX350L و GS300؛ مدل‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تویوتا مثل 4Runner، تویوتا کمری، هایلندر، تویوتا لندکروزر، تویوتا سکویا، سیه‌نا، تاکوما و توندرا؛ و مدل‌های ۲۰۱۹ تویوتا از جمله آوالون و تویوتا کرولا هستند.
تویوتا در بیانیه‌ای گفته اگر پمپ سوخت عمل نکند، موتور با مشکل مواجه شده و چندین چراغ هشدار در خودرو روشن می‌شوند. این باعث توقف خودرو شده و سپس ممکن است خودرو دیگر روشن نشود. اگر موتور خودرو در سرعت بالا از کار بیفتد، این اتفاق منجر به تصادف خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران