کدام موارد مصداق نقص فنی خودرو است؟

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار داشت: طرح برخورد با خودروهای دارای عیب و نقص فنی و مکانیکی در دستور کار پلیس راه قرار گرفته است. برخی از این خودروها فرسوده بوده و از رده خارج و دارای نقص فنی و دودزا هستند، که در صورت شناسایی توسط ماموران راهور از تردد آن ها جلوگیری و با فک پلاک و نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاه های مجاز اعزام و رفع عیب می شوند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بر اساس بند الف ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات، هرگونه نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری ، فنی و استاندارد وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حد مجاز آلایندگی، یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا و همچنین خروج آن از حالت اولیه کارخانه و استاندارد گردد و احتمال ایجاد خطر یا وقوع تصادف را افزایش دهد، جزء موارد نقص فنی محسوب می‌شود.
سرهنگ همتی زاده مواردی همچون نقص در سیستم ترمزها، نداشتن آج لاستیک مناسب در سطح اتکا، نقص در سامانه روشنایی یا تغییر در میزان نور یا رنگ استاندارد چراغ ها، دودی کردن وسیله نقلیه، ایراد در برف پاک و سامانه گرمایشی در مواقع بارندگی را از مصادیق عیب و نقص فنی در خودرو دانست و از رانندگان خواست به منظور پیشگیری از حادثه برای خود و دیگران از تردد با خودروهای دارای عیب و نقص فنی جدا خودداری کرده و نسبت به رفع عیب و نقص فنی خودروی خود اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران