مردم نگران سهمیه بنزین خود نباشند

در روزهای اخیر شایعه عجیب در برخی رسانه ها و فضای مجازی به صورت گسترده منتشر شده بود که نشان می داد که اگر در هنگام سوخت گیری مضربی از عدد 3.99 لیتر را سوخت گیری نکنید، قسمتی از سهمیه بنزین شما کسر می شود. شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با رد این شایعه اطلاعیه رسمی در این باره منتشر و نحوه صحیح سوخت گیری را به اطلاع عموم رساند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اطلاعیه ای با تأکید بر اینکه هنگام سوخت‌گیری خودرو، نیازی به انجام محاسبات عددی نیست و تنها براساس گنجایش باک خودرو و مقدار سوخت مورد نیاز تا سقف 60 لیتر عملیات سوخت‌گیری انجام‌ پذیر است، درباره نحوه صحیح سوخت‌ گیری با کارت هوشمند سوخت شخصی توضیحات ذیل را ارائه داد:
1 - کارت هوشمند سوخت شخصی خود را داخل کارتخوان قرار دهید.
2- رمز چهار رقمی آن را وارد کنید.
3- نازل را بردارید و به مقدار مورد نیاز سوخت‌ گیری را آغاز کنید.
4- پس از پایان سوخت‌گیری نازل را به‌ درستی سر جای خود قرار دهید.
5- پس از مشاهده پیام «کارت خود را بردارید» کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج کنید.
بنابراین در صورت رعایت موارد فوق هیچ سهمیه ای از سوخت شما کسر نخواهد شد. مردم توجه داشته باشند در صورت خارج کردن کارت از کارت خوان پیش از قرار دادن نازل در جای خود، دوباره کارت را وارد کارت خوان کنند و نازل را در جای مناسب خود قرار دهند و پس از مشاهده پیام «کارت خود را بردارید» اقدام به خارج کردن کارت سوخت خود از کارت خوان کنند.
نظرات
 
 
 
سلام 1398/11/3
در رابط با کم شدن دولیتر از بنزین سهمیه ای از کارت من هم کم شد شایعه نیست واقعیت
رضا پارسا 1398/11/4
سلام خسته نباشید به عرض مسولین برسونید سهمه بنزین شخصی خیلی کمه برای کسی ک متاهل باشه دو بار دکتر یا بیمارستان بره تمام میشه یک فکری بکنن این روی زندگی مردن تاثیر منفی داره ممنون از لطفتان

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران