قطعه یک آزادراه تهران شمال در دهه فجر افتتاح می‌شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، قطعه یک آزادراه تهران_شمال در دهه فجر افتتاح خواهد شد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت در این خصوص توضیح داد: «همانطور که خردادماه اعلام کردیم قطعه یک آزاد راه تهران_شمال به زودی افتتاح خواهد شد. امروز ساخت این قطعه با وجود تمام کار شکنی های ممکن و با هزینه ای معادل با یک میلیارد دلار به اتمام رسیده و در دهه فجر افتتاح خواهد شد.»
وی در ادامه گفت: «به دنبال آنیم که قطعه 2 را نیز تا اواخر سال آینده به بهره‌برداری برسانیم. طول قطعه یک 32 کیلومتر بدون احتساب جاده قدیم است و این محدوده 17 کیلومتر تونل و پل دارد. مسیر تهران_چالوس یک تا یک ساعت و نیم کوتاه می‌شود و مسافران می‌توانند یک ساعت و نیمه به چالوس برسند.»
گفته می شود طول قطعه 2، 22 کیلومتر است که تا سال آینده محدوده غربی و تونل‌های آن را ساخته خواهد شد.
نوبخت درخصوص نرخ عوارض این آزادراه نیز عنوان کرد: «نگاه ویژه‌ای دولت برای تأمین مالی آزادراه داشته است و کارگروهی برای تعیین عوارض تشکیل شده و به زودی نرخ آن اعلام می‌شود.»
با توجه به گفته های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بعد از افتتاح قطعه یک آزادراه تهران_ شمال ادامه آزادراه همت_کرج نیز افتتاح خواهد شد.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/11/2
واقعا هزارآفرین از سال 1375 تا 1398 قطعه یک آماده شد !!!!!! این همه پیشرفت و سرعت عمل در ذهن نمیگنجه
افشین 1398/11/2
ولی باز هم ترافیک میشه. ملت بفهمن اتوبان باز شده (حالا هر چقدر) حمله ور میشن سمت اتوبان به خیال اینکه زود میرسن شمال اما زهی خیال باطل !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران