جنرال موتورز در حال تست تکنولوژی جدیدی برای ترمز وانت‌های تریلردار است

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
یکی از دردسرهای استفاده از وانت برای کشیدن بار این است که وزن اضافی باعث مسافت ترمز طولانی‌تری می‌شود. جنرال موتورز قصد دارد این مشکل را با ارائه یک تکنولوژی جدید رفع کند. جنرال موتورز به این منظور از سیستم ترمز eBoost خودش در وانت و تریلر استفاده کرده و همچنین روتورها و کالیپرهای ترمز و تایرها را تعویض می‌کند.
به ادعای جنرال موتورز وقتی وانت به چنین سیستمی مجهز شود، می‌تواند مثل زمانی که هیچ باری را نمی‌کشد ترمز کند. جنرال موتورز ادعا می‌کند موفق شده مسافت توقف ۱۰۰ تا ۰ کیلومتر بر ساعت وانت‌های تریلردار را ۱۲ متر کاهش دهد. این مقدار با مسافت توقف وانت تریلردار که از سیستم ترمز قدیمی استفاده می‌کند ۲۰٪ تفاوت دارد.
وانت‌های شورلت سیلورادو و جی ام سی سیرا قابلیت استفاده از این تکنولوژی را دارند، اما هنوز تریلری مناسب آن‌ها عرضه نشده است. این تکنولوژی فعلا در مرحله تئوری قرار دارد، اما به زودی شاهد استفاده از آن در مدل‌های مختلف خواهیم بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران