جنرال موتورز در آستانه رونمایی از اولین خودرو بدون راننده واقعی جهان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
شرکت کروز استارت‌آپ وابسته به جنرال موتورز در آستانه رونمایی از اولین خودرو کاملا بدون راننده جهان - بدون فرمان و پدال - قرار دارد. این شرکت قصد دارد در مراسمی در کالیفرنیا از این محصول جدید رونمایی کند.
کروز تحقیقات گسترده‌ای با استفاده از شورلت بولت الکتریکی انجام داده، اما هنوز ظاهر رسمی این خودروی خودران رونمایی نشده است. دن آمان مدیرعامل کروز ماه دسامبر اعلام کرد شرکتش قصد دارد یک سرویس خودران عرضه کند، و گفته بود دوران مالکیت خودروهای شخصی گذشته است. آمان با انتقاد از خودروها برای استفاده از سوخت‌های فسیلی آن‌ها را عامل اصلی آلوده کردن محیط زیست و ایجاد شلوغی در شهر توصیف کرده بود. او همچنین گفته بود افزایش سیستم سواری اشتراکی - سرویس‌هایی مثل اوبر و لیفت - باعث شلوغی و آلودگی هوای بیشتر شده و حتی ایمنی شهرها را کاهش داده است.
محصول جدید کروز قرار است بیشتر یک وسیله حمل و نقل عمومی باشد، تا اینکه به عنوان خودروی شخصی از آن استفاده شود. گفته می‌شود این محصول یک خودروی الکتریکی جادارتر از خودروهای سنتی است که فضای بیشتری برای نشستن مسافران فراهم می‌کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران