چرا گسترش فروش قسطی خودرو به نفع مردم است؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با گسترش فروش اقساطی خودرو در ایران مانند سایر کشورهای توسعه یافته شرایطی فراهم می شود که همه اقشار مردم به خصوص قشرهای کم درآمد هم صاحب خودرو شوند.
به نقل از ایسنا؛ محمدرضا نجفی منش یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است: «در ایران نیز باید مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته شرایط برای خرید خودروهای شرایط اقساطی فراهم شود و این بازار باید گسترش یابد.»
نجفی‌ منش بیان داشت: «در بسیاری از کشورهای دنیا برای فروش محصولاتی همچون خودرو یا مسکن از درآمدهای آینده افراد استفاده می‌شود به این ترتیب که با فروش لیزینگ و اقساطی خودرو فرد می‌تواند با منابع اعتباری محدودتر، محصول مدنظر خود را خریداری کند و خودروساز هم محصول خود را فروخته و سود بدست آورد.»
عضو اتاق بازرگانی تهران در ادامه اظهار کرد: «با اجرایی شدن فروش اقساطی خودرو در ایران می‌توان انتظار داشت که اقشار کم‌درآمدتر بتوانند صاحب خودرو شوند و بازار نیز از چنین گزینه‌هایی استفاده کند.»
وی در ادامه توضیح داد: «برای گسترش چنین بازاری باید برخی مقدمات فراهم شود از جمله تسهیل شرایط خرید اقساطی خودرو. در صورتی که با همکاری شرکت های خودروسازی و بانک های عامل سود فروش اقساطی کاهش یابد سپس مبلغ قسط‌ها پایین آمده و مدت زمان بازپرداخت برای خریداران افزایش پیدا کند، قطعا همه اقشار مختلف مردم می توانند از این فرصت استفاده کنند و صاحب خودرو شوند.»
نجفی‌منش تاکید کرد: «با توسعه بازار فروش اقساطی خودرو شاهد گسترش تولید خودرو نیز هستیم. چرا که در سال‌های اخیر به دلیل این که میزان تولید خودروها از میزان تقاضا کمتر بوده تقریبا تولیدکنندگان داخلی هرچه تولید کرده‌اند از سوی مردم خریداری شده است.»
مطابق با گفته های نجفی منش با بهبود زیرساختهای خطوط تولید خودرو و تنوع‌بخشی به آنها می‌توان بازار این صنعت را بیش از این گسترش داد و  از سوی دیگر شاهد رضایت بیشتر مصرف کنندگان هم بود.
با وجود آنکه در سال‌های گذشته فروش اقساطی خودرو از سوی خودروسازان یا برخی شرکت‌های فعال در این حوزه اجرایی شده اما همچنان خرید و فروش نقدی خودرو اصلی‌ترین گزینه موجود در بازار ایران است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران