بودجه گازسوز کردن رایگان خودروها تامین شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
حسن قلی پور مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: پس از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، دولت مصوبه ای را در شورای وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه به تصویب رساند که طی آن کارخانه ها موظف به تولید بیشتر خودروهای گازسوز شدند و همچنین مردم را برای تبدیل خودروهای خود به گازسوز و مصرف بیشتر CNG تشویق کرده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: در این مصوبه مبلغ 6 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه برای تبدیل 1 میلیون و 464 هزار خودرو اختصاص داده شده است که اولویت تبدیل نیز با ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد بود. از ملزومات تحقق این مصوبه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور خواهد بود تا با همکاری بخش خصوصی، زمین در اختیار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قرار گیرد. با اجرای این طرح هم اشتغال تولید می شود و هم با کاهش مصرف بنزین، آلودگی هوا کاهش می یابد.
مدیر طرح CNG در ادامه درباره تعداد خودروهای گازسوز شده گفت: تعداد دقیق خودرو‌هایی که در حال‎حاضر گازسوز شدند، مشخص نیست. ولی طبق آمار کارخانه‎ها، 920 هزار خودرو در کارخانه گازسوز شدند و در حال حاضر حدود 4 تا 4 و نیم میلیون خودرو گازسوز هستند. با این یک و نیم میلیون خودرو طرح گازسوز شدن خودروها، در مجموع حدود 6 میلیون خودرو گازسوز می‎شوند. حدودا 1/3 درصد از 21 میلیون خودرویی که در سطح کشور در حال تردد هستند، گازسوز هستند. همچنین برای یک و نیم میلیون خودروی تولید نشده نیز در حال عقد قرارداد و جذب سرمایه گذار اولیه هستیم، زیرا هزینه آن اول باید پرداخت شود.
قلی پور در پایان تصریح کرد: در حال حاضر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای اجرای این طرح در حال مذاکره با ایران خودرو، مختصصان این حوزه، بانک ملت و دیگر بانک ها است.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/11/7
شما اول برو جایگاهشو درست کن و زیر ساخت مورد نیازش رو بعد گوهر افشانی کن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران