تاکسی های فاقد پروانه سهمیه بنزین دریافت نمی کنند

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی ها شهری کشور اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات دولت، وزارت کشور موظف به شناسایی تاکسی های غیرفعال در کلان شهرها شده و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه اندازی کرد تا فرآیند صدور پروانه در شهرهای مختلف کشور به صورت بر خط در این سامانه گزارش شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: با توجه به اهداف تعریف شده در طرح سهمیه بندی سوخت مبنی بر ارائه سوخت به ناوگان فعال حمل و نقل عمومی شهری، به منظور حفظ حقوق رانندگان فعال در این حوزه، طرح حذف سهمیه سوخت ناوگان فاقد پروانه به کارگروه مربوطه ارائه و این پیشنهاد به تصویب این کارگروه رسید.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در ادامه بیان داشت: پیرو این مصوبه، تاکسی های فاقد پروانه تا 30 بهمن فرصت دارند تا نسبت به دریافت و یا تمدید پروانه خود اقدام نمایند، در غیر اینصورت در گام نخست از اول اسفند ماه سهمیه سوخت عمومی این گروه از ناوگان حذف خواهد شد.
ضامنی در پایان تصریح کرد: شرط اصلی فعالیت و تردد تاکسی در سطح شهرها و دریافت هرگونه خدمات اداری از سوی سازمان های تاکسیرانی داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر است. همچنین رانندگان تاکسی باید نسبت به تاریخ انقضاء پروانه خود دقت کافی را داشته باشند تا مشکلی برای سهمیه سوخت آن ها به وجود نیاید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران