دو کارخانه موتورسیکلت هوندا در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
شرکت هوندا اعلام کرد دو کارخانه موتورسیلکت خودش در چین را تا ۹ فوریه تعطیل کرده است. البته به دلیل آغاز سال نو چینی از ۲۵ ژانویه اقدامات لازم برای بسته شدن کارخانه صورت گرفته بود. این تعطیلات قرار بود تا ۳۰ ژانویه ادامه پیدا کند، اما به دلیل شیوع ویروس مرگبار کرونا، دولت چین از تمام کسب‌وکارها خواسته تا ۸ فوریه کار خود را تعطیل کنند.
این دو کارخانه موتورسیکلت هوندا توسط شرکت ساندیرو زیرمجموعه هوندا در چین مدیریت می‌شوند. اگرچه هیچکدام از این کارخانه‌ها در استان هوبی که شهر ووهان مرکز اصلی منشا اصلی ویروس در آن‌جا قرار دارد واقع نشده‌اند، اما به دلیل شیوع ویروس به دیگر مناطق چین کل این کشور در حالت آماده‌باش قرار دارد.
کارخانه هوندا در تیانجین سالانه ۳۵۰ هزار موتورسیکلت و کارخانه تایکانگ سالانه ۵۰۰ هزار موتورسیکلت تولید می‌کنند. این دو در کنار هم ۴۰٪ موتورسیکلت‌های ساخت هوندا در چین را تولید می‌کنند.
وزیر بهداشت چین طی یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود مقابله با این بیماری کار خیلی دشواری است، چون حتی در دوران نهفتگی هم قابلیت انتقال به دیگران را دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران