نقره داغ شدن مخدوش کنندگان پلاک

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور با اشاره به طرح ویژه پلیس راهور تهران بزرگ برای برخورد با مخدوش کنندگان پلاک خودرو، اظهار داشت: ماموران پلیس راهور تهران در مواجهه با خودروهای پلاک مخدوش، ضمن اعمال قانون، راننده متخلف را به دستگاه قضایی معرفی خواهند کرد، زیرا بر اساس قانون تغییر پلاک جرم بوده و از 6 ماه تا 1 سال حبس دارد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی ادامه داد: برخی رانندگان متخلف با تغییر اعداد و ارقام، پلاک خود را تغییر می دهند که خلافی و تخلف خودروی شان برای پلاک جدید ثبت می شود، در این صورت بعد از مواجهه پلیس با این دسته از رانندگان متخلف، این افراد ملزم هستند که خلافی پلاک جدید را پرداخت کرده و صفر کنند.
گفتنی است، شهروندان با درج موضوعی با عنوان «چرا تردد خودرو‌های بدون پلاک در خیابان ها افزایش یافته است» پیگیری این موضوع را خواستار بودند.
شهروندان با درج این موضوع گفته اند: شاید شما هم متوجه این نکته شده باشید که اخیرا تعداد خودرو‌های فاقد پلاک که در خیابان‌ها در تردد هستند زیادتر شده است و نیز خودرو‌هایی که اگر چه پلاک دارند، اما پلاک آن‌ها خوانا نیست. روش‌های مختلفی هم برای ناخوانایی پلاک استفاده می شود مانند گلی وخاکی کردن پلاک، پخش روغن‌های تیره بر روی پلاک، استفاده از کاور‌های پلاستیکی تیره، استفاده از اسپرس‌های مخصوص و... برای مخدوش کردن پلاک خودروی خود استفاده می کنند.
نظرات
 
 
 
amir hossein 1398/11/15
جای تشکر داره و شهروندها باید با تماس با پلیس گزارش بدن.یک لحظه فکر کنید پراید سفید با عابری تصادف کنه و پلاکش مخدوش باشه شاید هرگز نشه گیرش اورد
منوچهر 1398/11/15
من نمیدونم چرا هر چه اتفاقی میفته میندازن گردن مردم. چند برابر شدن جریمه ها را انداختند به پای جلوگیری از تصادفات آقا مگه مردم نمیفهمن که دولت برای پر کردن جیب خودش از دیوار مردم بالا میره
عباس 1398/11/15
علت واقعی این مسئله این است که طرح ترافیک بسیار ناعادلانه توزیع می شود و بعضی افراد خاص به رایگان دریافت می کنند و در شرایط معمولی هم �ای ثروتمندان عبور و مرور را آزاد می‌کند و این بی عدالتی ها سبب می‌شود افراد پلاک را بپوشانند چرا یک مدیر شهرداری یا یک قاضی یا یک خبرنگار باید به راحتی در شهر تردد کنند و جریمه نشوند ولی کسی که برای گذران زندگی و معیشت خود از یک وسیله نقلیه ارزان قیمت استفاده می کند برای همان درآمد جزئی هم باید نگران جریمه پلاک خود باشد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران