وزارت صمت توان اداره بازار خودرو را ندارد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، وزارت صمت نمی تواند بازار خودرو را کنترل کند و مصداق بارز این ادعا نیز قیمت 60 میلیون تومانی پراید است.
به نقل از خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی ضمن انتقاد ار وزارت صمت و گرانی در بازار خودرو گفت: «در ماه های اخیر شاهد آن هستیم که دولت بازار خودرو را رها کرده است. پس از افزایش قیمت بنزین جلسات ستاد تنظیم بازار هر روز تشکیل شده و بازرسان بر نحوه عرضه کالاها و ارائه خدمات – هرچند فرمالیته- نظارت و متخلفان را جریمه و با آنها برخورد می‌کردند اما پس از مدتی این برنامه‌ها را رها کردند، در واقع نظارت محدود به چند روز بود.»
این نماینده مجلس در ادامه ضمن اشاره به قول مسئولان مبنی بر عدم افزایش قیمت ها توضیح داد: « مسئولان به قول خود عمل نکرده و شاهد آن هستیم که قیمت کالاها هر روز افزایش می‌یابد و گرانی خودرو در هفته‌های اخیر نیز گواهی بر این مدعا است در واقع وزارت صمت نمی تواند بازار خودرو را کنترل کند و مصداق بارز این ادعا نیز قیمت 60 میلیون تومانی پراید است. خودروی بی کیفیتی که جان باختگان ناشی از تصادفات آن بیش از شهدای جنگ تحمیلی است »
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قیمت 6 میلیون تومانی پراید در گذشته از قیمت 60 میلیونی آن در حال حاضر انتقاد کرده و گفت: «خودروسازان “زه” کنار پراید را برداشته و در هنگام خرید برای نصب آن، از خریدار پول بیشتری طلب می‌کنند کدام نهاد و سازمانی باید به این موضوع ورود کند؟ آیا نباید وزیر صنعت، معدن و تجارت به این موارد رسیدگی کند؟»
نظرات
 
 
 
Moein 1398/11/16
400 هزار خودرو کم داریم . واردات نداریم . تولید کمه . عرضه تقاضا
مجتبی 1398/11/16
خوبه.
همین جوری تقصیرا رو بندازید گردن هم.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران