جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران توضیحاتی را در خصوص رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام کرد. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر جزئیات این طرح:
به نقل از فارس، عمار سعیدیانفر در این زمینه عنوان کرد: «برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرایی کردن طرح ترافیک سال 1399در حال انجام است و اقداماتی در این زمینه خواهیم داشت. رزروی شدن طرح ترافیک به صورتی بوده که شهروندان می‌توانند از چهارشنبه هر هفته برای هفته بعد طرح ترافیک رزرو کنند و تا 6 صبح هر روز امکان حذف و کنسلی آن وجود دارد.»
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: «اگر شهروندان به هر علتی طرح ترافیک خود را رزرو نکنند و وارد طرح شوند تا ساعت 24 همان روز فرصت دارند رزرو لازم را انجام دهند البته به شرطی که سقف رزرو‌ها در آن روز پر نشده باشد.همچنین باید توجه داشت اگر به سقف رزرو در روز رسیده باشیم بیشترین رقم ورود به محدوده طرح ترافیک از شهروندانی که ورود به طرح ترافیک (بدون رزرو) انجام داده باشند اخذ می‌شود. پس بهترین شرایط، رزرو قبلی طرح ترافیک قبل از ورود به طرح ترافیک خواهد بود.»
گفته می شود رزروی شدن طرح ترافیک قبلاً به صورت عملیاتی و پایلوت در سال 1397 و 1398 انجام شده است و این موضوع سیاست جدیدی نیست.
سعیدیانفر اضافه کرد: «طبق مصوبه شورای شهر و شورای ترافیک شهر تهران امکان رزرو 40 هزار طرح ترافیک به صورت روزانه برای سال 99 وجود خواهد داشت و شهروندان می‌توانند از طریق سامانه تهران من در این زمینه اقدام کنند همچنین اپلیکیشن تهران من تا پایان سال 1398 رونمایی و به بهره برداری خواهد رسید.»
لازم به یادآوری در صورت برخورداری شهروندان از معاینه فنی برتر کمترین نرخ طرح ترافیک یعنی 16 هزار و 464 تومان از آنها بابت ورود به طرح ترافیک اخذ می‌شود و بیشترین میزان نرخ طرح ترافیک نیز برای ان شهروندانی است که فاقد معاینه فنی برتر بوده و برابر با 54 هزار و 400 تومان است.
وی در انتها خاطر نشان کرد: «رانندگانی که معاینه فنی برتر دارند شامل 30 درصد تخفیف نسبت به رقم پایه طرح ترافیک خواهند شد که این میزان تخفیف نسبت به سال 98 حدود 5 درصد بیشتر شده و به عبارتی تعرفه تردد در طرح ترافیک برای دارندگان معاینه فنی برتر 13.5 درصد و برای کسانی که معاینه فنی عادی دارند 21 درصد در سال 1399 نسبت به سال 1398 افزایش یافته است.»
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران