الزام نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

محمد عظیمیان، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران کشور با اشاره به تصمیم اخیری که در رابطه با نقل و انتقال سند خودروها گرفته شده است، می گوید که باتوجه به مبنای قانونی نقل و انتقال اسناد خودرو براساس ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، نقل و انتقال سند خودرو براساس قانون و به موجب سند رسمی همچنان در دفاتر اسناد رسمی انجام خواهد شد. دیدگاه قانونگذار در این خصوص تغییری نکرده است و بلکه اخیرا بر روی آن تاکید دوباره شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، محمد عظیمیان نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران کشور به تصمیم اخیر در بحث قانونی نقل و انتقال سند خودرو اشاره کرده و می گوید که یکبار دیگر قانونگذار موضوع نقل و انتقال سند خودرو را تعیین و تکلیف کرده و در واقع برای آن تفکیک قائل شده است و طبق ماده 32 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، بار دیگر تاکید شده است که تنظیم سند رسمی نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شود و تعویض پلاک خودرو نیز می بایست در مراکز تعویض پلاک صورت گیرد.
بنابراین، حوزه فعالیت این دو با یکدیگر تفکیک خواهد شد و تنظیم سند رسمی خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی است و فعلا قانونگذار ماده اصلاحی در این موضوع ارائه نکرده و روش تنظیم سند نیز به موجب آن تغییری نکرده است.

نظرات
 
 
 
ملت 1398/11/17
چرا خرج روی دست مردم می گذارید؟ همان سند پلیس کافیه دیگه؟ کسب درآمد از جیب مردم بدبخت انسانی نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران