افزایش قیمت کرایه تاکسی های اینترنتی را به کجا گزارش دهیم؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص اخذ عوارض از مسافران تاکسی های اینترنتی به عنوان بهای خدمات زیرساخت شهری، اظهار داشت: ماهیت شرکت های تاکسی اینترنتی بر اساس رقابت بوده و این شرکت ها بر اساس ماهیتی که دارند به صورت مداوم موضوعات مختلفی را مد نظر قرار می دهند که یکی از این موارد نرخ کرایه است. بر اساس ابلاغ وزارت کشور، تاکسی های اینترنتی موظف هستند یک و نیم درصد از درآمد خود را تحت عنوان بهای خدمات زیرساخت شهری به شهرداری ها پرداخت کنند. البته تا وقتی که هنوز از مالیات بر ارزش افزوده معاف نشده باشند و زمان معاف شدنشان این میزان به 2 درصد می رسد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی ادامه داد: هنوز هیچ مبلغی از سوی تاکسی های اینترنتی به عنوان بهای خدمات زیرساخت شهری به شهرداری پرداخت نشده و بر اساس پیام هایی که در اپلیکیشن تاکسی های اینترنتی منتشر می شود اطلاع رسانی این موضوع را به مسافران خود شروع کرده اند.
قنادان در پاسخ به این پرسش که شهروندان چگونه می توانند تخلفات تاکسی های اینترنتی در مورد افزایش مبلغ کرایه را گزارش دهند، گفت: تخلفات تاکسی های اینترنتی به دو بخش تقسیم می شود که بخشی از آن را اتحادیه صنفی تاکسی های اینترنتی که همان اتحادیه کسب و کارهای مجازی است باید رسیدگی کند و بخش دیگری تخلفات که مربوط به موضوعات حمل‌ و نقلی نظیر رعایت استانداردهای ایمنی خودرو، معاینه فنی، کنترل سوابق راننده و نظایر آن است را شهرداری پیگیری می کند.
وی در پایان تصریح کرد: افزایش کرایه تاکسی های اینترنتی باید از طریق اتحادیه کسب و کارهای مجازی پیگیری شود. همچنین نظارت شهرداری ها بر موضوعات حمل و نقلی باید از طریق سامانه «سماس» انجام شود که این سامانه قرار است تا اردیبهشت سال آینده از سوی وزارت کشور راه اندازی و در اختیار شهرداری ها قرار بگیرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران