شورای ایمنی اروپا خواستار ممنوعیت تردد شاسی بلندها در شهرهای اروپا شد

شواری ایمنی اروپا خواستار اقدام فوری برای مقابله با مرگ و میر جاده ای شد. این شورا خواستار ممنوعیت تردد خودروهای شاسی بلند در شهرهای اروپا به منظور کاهش مرگ و میر عابران و دوچرخه سواران شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از سایت دیلی میل، بر اساس آمارهای منتشر شده در سال های 2010 تا 2018 میلادی، تعداد 70 هزار نفر به عنوان عابرپیاده و دوچرخه سوار در تصادفات جان خود را از دست داده اند. کارشناسان صنعت خودرو در اروپا معتقدند که خطر مرگ عابران و دوچرخه سواران در برخورد با خودروهای شاسی بلند، اسپرت و ون بیشتر از خودروهای معمولی بوده است.
اما کارشناسان تست تصادف NCAP و Thatcham با رد این موضوع می گویند که خودروهای شاسی بلند لزوما به علت سنگین تر بودن تهدید بیشتری برای عابران پیاده و دوچرخه سواران محسوب نمی شوند.
نظرات
 
 
 
بابی 1398/11/21
توی 8 سال کل اروپا 50.000 نفر کشته داده واسه تصادف...!!! فقط تو خود ایران سالی بیش از 50.000 نفر کشته میده که این خود نشان دهنده ی ربودن گوی سبقت از کل اروپاست........... منتها در زمینه ی مرگ و میر تصادف ..!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران