میزان مالیات خودروهای لوکس چقدر است؟

امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص اخذ مالیات از خودروهای لوکس اظهار داشت: در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی از سال آینده خودروهای لوکس مشمول پرداخت مالیات می شوند. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس و در صورت تصویب مجلس، در سال آینده خودروهایی که بالاتر از یک میلیارد تومان قیمت داشته باشند، مشمول پرداخت مالیات ویژه یا همان مالیات بر ثروت خواهند شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از میزان، وی ادامه داد: طبق این مصوبه از مالک خودروی 3 میلیارد تومانی مالیات سالانه 15 میلیون تومان و خودروی 5 میلیارد تومانی نیز مالیات سالانه 30 میلیون تومان اخذ خواهد شد. رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان گفت که این طرح فعلا به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رسیده و در صورت تصویب در صحن مجلس از سال آینده اجرایی خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران