ویروس چینی به جان ماشین فرانسوی؛ کرونا تولید خودروهای رنو را مختل کرد!

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به اعلام شرکت خودروسازی رنو فرانسه، کارخانه مونتاژی این شرکت در کره جنوبی تحت تاثیر اختلال در زنجیره تامین قطعات در چین به طور موقت تولید را متوقف کرده است.
به نقل از ایسنا، خط تولید خودروهای شرکت رنو در کارخانه این شرکت در شهر بوسان کره جنوبی به علت شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین متوقف شده است.
در همین راستا رنو اعلام کرده است که خط تولید رنو در کره جنوبی با کمبود قطعات مواجه شده است و علت این موضوع نیز به کارخانه های قطعه سازی چینی باز می گردد که با شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شده اند.
گفته می شود ویروس کرونا تاکنون در سراسر جهان 35 هزار نفر را مبتلا کرده و جان 700 نفر را گرفته است.
کارشناسان پیش بینی می کردند که با توقف فعالیت کارخانه های چینی به علت شیوع ویروس کرونا صنعت خودروسازی جهان با مشکل مواجه شود چرا که چین یکی از بزرگترین و مهم ترین قطب های خودروسازی و قطعه سازی در جهان به شمار می رود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران