قابل اعتماد‌ترین برند خودرویی دنیا در سال 2019 انتخاب شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
جنسیس به عنوان یک برند مستقل فقط چند سال قدمت دارد. البته عنوان جنسیس کمی قدیمی‌تر است و به سال ۲۰۰۸ برمی‌گردد، زمانی که نام مدل پرچمدار هیوندای بود. به هر حال جنسیس در صنعت خودرو نام جدیدی است، اما این برند به اندازه کافی پایدار بوده تا موسسه آماری جی دی پاور آن را به عنوان قابل اعتماد‌ترین برند سال ۲۰۱۹ در آمریکا انتخاب کند.
یک خودروساز برای حضور در مطالعات موسسه جی دی پاور باید از صاحبان خودروهایی که حداقل ۳ سال از فروش آن‌ها گذشته اطلاعاتی کسب کند. جنسیس از اواخر سال ۲۰۱۶ با دو سدان G80 و G90 وارد بازار آمریکا شد و با اختلاف زیادی از لکسوس در جایگاه اول لیست قابل اعتمادترین برندها قرار گرفت. بیوک در جایگاه سوم، پورشه در جایگاه چهارم و تویوتا در جایگاه پنجم این لیست قرار دارند.
آیا جنسیس به دلیل اینکه فقط دو مدل خودرو عرضه کرده از این نظر نسبت به رقبایش مزیت داشته است؟ شاید، اما این مطالعات همچنین مدل‌های مختلف در دسته‌های خاص را برای تشخیص دقیق‌تر قابل اعتماد بودن آن‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد. جنسیس G80 در بخش سایز متوسط پرمیوم افتخارات خوبی کسب کرد، اما G90 بین بهترین خودروهای این بخش نبود. تویوتا آوالون به عنوان بهترین سدان بزرگ قابل اعتماد انتخاب شد. هوندا فیت در بخش سدان کوچک، مزدا MX-5 میاتا در بخش کامپکت اسپورت، لکسوس ES در بخش کامپکت پرمیوم و بیوک ریگال در بخش سدان سایز متوسط به عنوان بهترین خودروها انتخاب شدند.

جنسیس

جنسیس

در بخش وانت و شاسی بلند، این موسسه فورد F-150 و تویوتا توندرا را به عنوان قابل اعتمادترین وانت‌های سایز بزرگ مخصوص کارهای سبک انتخاب کرد. شورلت سیلورادو HD در بخش مخصوص کارهای سنگین و نیسان فرانتیر در بخش وانت سایز متوسط به عنوان بهترین خودروها انتخاب شدند. جنرال موتورز در چندین بخش به موفقیت رسید، جایی که بیوک انکور در بخش شاسی بلند کوچک، شورلت اکینوکس در بخش شاسی بلند کامپکت، شورلت تاهو در بخش شاسی بلند بزرگ برنده شدند. تویوتا هم عملکرد خوبی داشت جایی که ۴رانر بهترین شاسی بلند سایز متوسط، لکسوس GX بهترین شاسی بلند سایز متوسط پرمیوم و سینا بهترین مینی‌ون شدند.
نظرات
 
 
 
مجتبی لولیا 1398/11/27
هیچ وقت یه کره ای تو آمریکا نمیاد اول بشه شما اگر از این ماشین خوشتون میاد که نشد دلیل لطفا منبع این بلف رو شرح دهید
  • لطفی 1398/11/27
    شما آنقدر ابله تشریف دارید که نمیفهمی، میگه JDpower باز میگی منبع؟
    از این معتبرتر؟
  • zak2012 1398/11/28
    اسکل تویی بقیه اداتو در میارن ، برو پرایدتو سوار شو ( البته اگه پول خرید اونم داری! )
مجتبی لولیا 1398/11/27
در جواب لطفی باید بگم صفاتی که مختص به خودت هست رو به کسی نده خودم دیدم کور که نبودم منم میتونم بگم سایپا اعلام کرده بهترین خودرو پرایده!!!؟؟منظورم این بود که یه تصویری یه منبع موسق تر اسکرین شاتی که این موسسه همچین حرفی زده،،،بعدم جی دی پاور خودش اسپانسر هیونداست و از حمایت کننده هاش هست،مثل این میمونه پرشیا خودرو بگه ۵۲۸ مطمعن ترین ماشینه شما از اون دسته ادمایی که هرچی بگن ذوغ زده میشیو باور میکنی احتمالا یه سانتافه اشغالیم زیره پاته که بهت فشار اومده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران