راننده ای که خودرویش به پارکینگ منتقل شده چه حقوقی دارد؟

برای بسیاری از ما پیش آمده که خودروی خود را در محلی پارک می کنیم و پس از مدتی هنگام مراجعه به خودرو متوجه می شویم که خودروی ما توسط جرثقیل به پارکینگ منتقل شده است. در هنگام مواجه با این مشکل شما باید بدانید که حق و حقوقی برای راننده ای که خودرویش به پارکینگ منتقل شده وجود دارد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس ماده 13 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی هزینه انتقال خودرو به پارکینگ بر عهده مالک خودرو است. همچنین اگر در حین حمل و نگهداری در پارکینگ و یا تعمیرگاه اگر خسارتی به خودروی شما وارد شود، مسئولیت آن با متصدی حمل و یا نگهدارنده آن خواهد بود.
نکته مهم دیگر که خیلی از ما شاید از آن بی اطلاع باشیم این است که اگر راننده در زمان حمل خودرو یا قبل از آن در محل حضور داشته باشد و تقاضای تحویل گرفتن خودروی خود را کند، پلیس مکلف است با صدور قبض جریمه خودرو را به راننده تحویل داده و مانع از حمل خودرو با جرثقیل شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران