نحوه خرید تایر با قیمت دولتی چگونه است و سالانه چند حلقه تعلق میگیرد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تایر با تشریح جزئیات خرید تایر خودرو با قیمت دولتی اعلام کرد که برای این کار علاوه بر مراجعه مستقیم به نمایندگی کارخانه ‌های تایرسازی، امکان خرید آنلاین نیز وجود خواهد داشت. در روش اول مردم می ‌توانند با رجوع به نماینده مستقیم شرکت‌ های تایر ساز نسبت به خرید اقدام کنند. اما اگر این نمایندگی‌ ها تایر را با یک قیمت رسمی عرضه نکردند، مشتریان می توانند این موضوع را به صورت کتبی به شرکت مربوطه اطلاع رسانی کنند.
در روش دوم، متقاضیان می‌ توانند از دو شرکت تایرسازی "بارز" و "کویر تایر" به صورت اینترنتی لاستیک مورد نیاز خود را خریداری کنند، به طوری که هر روز بعد از اذان ظهر فروش اینترنتی تایر بر روی سایت این دو شرکت باز می ‌شود و مراجعه کنندگان می ‌توانند با ارائه مدارک لازم به صورت آنلاین خرید کنند. مصطفی تنها با بیان اینکه برای این کار یک ظرفیت مشخص در نظر گرفته شده است، اعلام می کند که هر روز 10 تا 15 درصد تولید این شرکت‌ ها برای فروش آنلاین اختصاص یافته است و اگر فردی موفق به خرید در روز اول نشد، می ‌تواند در روزهای بعدی نیز به سایت مراجعه کرده و در نهایت موفق به خرید تایر با قیمت دولتی شود.
به گفته سخنگوی انجمن تولید کنندگان تایر، لازم به ذکر است که قیمت دولتی تایرها بر اساس نوع و سایز متفاوت است و هر فرد می ‌تواند در طول سال تنها یک جفت تایر خریداری کند. در پاسخ به این سوال که چرا شرکت ‌های دیگر تایرساز فروش آنلاین ندارند هم اعلام شد که برای پیوستن کارخانه‌ ها به فروش آنلاین، نیازمند امکانات نرم افزاری در شرکت ‌ها و برقراری ارتباط آنلاین با انبارها خواهد بود و برای این کار باید زیرساخت ‌های لازم فراهم شود، ولی در حال حاضر برنامه زمان ‌بندی برای پیوستن سایر شرکت ‌ها به فروش آنلاین را نداریم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران