از اولین خودروی تمام برقی ایرانی رونمایی شد + تصاویر

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
در طی این هفته و همزمان با برگزاری یازدهمین همایش موتورهای درون سوز و نفت ایران خودرو از نخستین خودروی تمام برقی ایرانی رونمایی کرد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در طی این رونمایی توضیح داد: «در نظر داریم در سال جدید توانمان را در ساخت خودروها تقویت کنیم و برنامه‌های جدیدی برای ساخت خودرو داریم. یازدهمین همایش درونسوز در حال برگزاری است. تلاشمان تماما در حوزه داخلی سازی خودرو است و نقشه راهمان کاملا مشخص است.»
مدیرعامل ایران خودرو در ادامه افزود: «٣۰ درصد محصولات با موتور ef7 پایه گاز در سال آینده وارد بازار خواهد شد. آمادگی کامل داریم تا الزامات راه را پیش بگیریم. در نظر داریم مخازن سی ان جی را سبک سازی کنیم تا توان موتور افزایش یابد. پیشرفت این کار نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارد تا بتوانیم در آن به خوبی پیش برویم.»
در این همایش خودروی رانا برقی به عنوان اولین خودرو تمام برقی ایرانی در معرض نمایش قرار گرفت.
گفته می شود ظرفیت باتری این خودرو 30 کیلووات ساعت است. این باتری می تواند انرژی لازم برای پیمایش 220 کیلومتر مسافت را تامین کند.
این رانای برقی نسبت به نمونه مشابه درون سوز خود حدودا ۱۰۰ کیلوگرم وزن بیشتری داشته و علت این اضافه وزن نیز باتری های تعبیه شده در آن است. این باتری ها در در کف خودرو و صندوق عقب آن جانمایی شده و حجمی از داخل صندوق عقب را اشغال نمی کند.
این رانا به موتوری با توان الکتریکی 90 کیلو وات و گشتاور 220 نیوتن متر مجهز بوده و 50 درصد قطعات آن نیز داخلی سازی شده است.
پیش بینی می شود ظرف مدت دو سال نمونه اولیه این محصول تمام برقی به تولید انبوه خواهد رسید.
اولین خودروی تمام برقی ایرانی

اولین خودروی تمام برقی ایرانی

نظرات
 
 
 
هیمن 1398/12/2
رقیب جدی تسلا ۳
Moein 1398/12/2
خودروی تمام برقی، قمقمه منبع انبساط آب دارای ضد یخ و باطری سیلد اسیدیش ديگه واسه چیه؟!
ابوذر 1398/12/2
اولین ؟ ۲۵ سال پیش یه بابایی اینکار رو کرد ولی شما مافیای خودرو نگذاشتید
محمد 1398/12/2
۵ سال پیش هم رانا برقی اومده رونمایی شده بود گفتند سال دیگه پر از رانا برقی و دنا برقی تو خیابونا داریم
کجاست اون قول هایی که میدادین؟؟؟؟
ای بابا 1399/2/1
رانا فضاش مثل 206 که خفه و تنگه کوچیکه تیپم نداره !!!!! بازم دنا دنا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران