افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت مترو از سال آینده

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، مترو این شهر ورشکسته شده و از سال آینده نرخ بلیت ها حدود 20 درصد افزایش می‌یابد.
به نقل از فارس، محمد علیخانی در این خصوص توضیح داد: «از سال آینده همچون سال های گذشته نرخ بلیت مترو و اتوبوس حدود 20 درصد افزایش خواهد یافت.»
گفته می شود که مترو تهران به دلیل عدم حمایت های دولت ورشکست شده است چرا که دولت سهم خود در حوزه حمل و نقل عمومی را پرداخت نمی کند. به عبارت دیگر درآمد مترو از هزینه های آن کمتر است و این شرکت تنها با کمک های شهرداری است که سرپا مانده است.
در همین راستا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران توضیح داد: «به عنوان نمونه اگر قیمت بلیت مترو 3 هزار تومان باشد هزار آن را باید دولت هزار تومان را شهرداری و هزار تومان را شهروند بپردازد ولی اکنون شهرداری 2 هزار سوبسید و شهروند هزار تومان پرداخت می‌کند.»
علیخانی در ادامه افزود: «دولت تمایلی به افزایش قیمت بلیت ها ندارد اما یارانه خود را هم پرداخت نمی کند. اتوبوس‌های شرکت واحد نیز بخشی مربوط به بخش خصوصی هستند و شهرداری باید یارانه آنها را هم بدهد چرا که در غیر اینصورت فعالیت آنها متوقف می‌شوند و همه این موضوعات جز مشکلاتی است که باید دولت فکری به حال آن کند.»
به هر صورت و با وجود عدم تمایل دولت اگر اعضای شورای شهر به افزایش قیمت بلیت ها رای مثبت دهند نرخ های جدید در سال آینده ملاک قرار خواهند گرفت.

نظرات