افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت مترو از سال آینده

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، مترو این شهر ورشکسته شده و از سال آینده نرخ بلیت ها حدود 20 درصد افزایش می‌یابد.
به نقل از فارس، محمد علیخانی در این خصوص توضیح داد: «از سال آینده همچون سال های گذشته نرخ بلیت مترو و اتوبوس حدود 20 درصد افزایش خواهد یافت.»
گفته می شود که مترو تهران به دلیل عدم حمایت های دولت ورشکست شده است چرا که دولت سهم خود در حوزه حمل و نقل عمومی را پرداخت نمی کند. به عبارت دیگر درآمد مترو از هزینه های آن کمتر است و این شرکت تنها با کمک های شهرداری است که سرپا مانده است.
در همین راستا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران توضیح داد: «به عنوان نمونه اگر قیمت بلیت مترو 3 هزار تومان باشد هزار آن را باید دولت هزار تومان را شهرداری و هزار تومان را شهروند بپردازد ولی اکنون شهرداری 2 هزار سوبسید و شهروند هزار تومان پرداخت می‌کند.»
علیخانی در ادامه افزود: «دولت تمایلی به افزایش قیمت بلیت ها ندارد اما یارانه خود را هم پرداخت نمی کند. اتوبوس‌های شرکت واحد نیز بخشی مربوط به بخش خصوصی هستند و شهرداری باید یارانه آنها را هم بدهد چرا که در غیر اینصورت فعالیت آنها متوقف می‌شوند و همه این موضوعات جز مشکلاتی است که باید دولت فکری به حال آن کند.»
به هر صورت و با وجود عدم تمایل دولت اگر اعضای شورای شهر به افزایش قیمت بلیت ها رای مثبت دهند نرخ های جدید در سال آینده ملاک قرار خواهند گرفت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران