بررسی قیمت پورشه ماکان در بازار آزاد + صفر کیلومتر گران قیمت

بعد از بسته شدن ناگهانی واردات خودرو، قیمت خودروهای وارداتی به شدت دچار تشنج شد و بسیاری از وارداتی ها در نسخه های صفر و کار کرده تحت تاثیر این ممنوعیت واردات، و همچنین نوسانات ارز، افزایش قیمت عجیبی را تجربه کردند.
یکی از این خودروها پورشه ماکان است که حتی قبل از بسته شدن ثبت سفارش خودرو، به دلیل ممنوعیت واردات بالای 40 هزار دلار، چوب قهر توقف واردات به این شاسی بلند خوش استیل آلمانی خورد و در حال حاضر جدیدترین مدل های موجود در بازار، مدل های 2018 هستند که قیمت های نجومی بر روی آنها خورده است.
قیمت پورشه ماکان 2016 در نسخه 9 کلید که جزو کامل ترین مدل ها است، و با کارکرد کم بالای 2 میلیارد تومان است. اما همین خودرو و در همین سطح امکانات اما در مدل 2017 قیمتی در حدود 2.5 تا 2.7 میلیارد تومان دارد. اما شاهکار وضعیت بازار خودرو روی مدل 2018 پورشه ماکان است که قیمت آن حتی به بالای 3 میلیارد تومان نیز رسیده است. قیمتی که قطعاً به دلیل ممنوعیت عرضه این خودرو به صورت مدارم به بازار و البته نوسانات ارزی و سود پرچرب دلالان در بازار است.
البته این موضوع تنها به پورشه ماکان ختم نمی شود و در مورد دیگر لوکس های بازار همچون بی ام و سری 7 و یا مرسدس بنز کلاس E نیز همین منوال برقرار است و دچار قیمت های بسیار بالا و غیرمنطقی شده اند.
قطعاً وقتی عرضه یک کالای مصرفی با درخواست زیاد به بازار متوقف می شود، دیگر نمی توان کنترلی روی آن داشت و حتی با فشار بر روی بازار خودرو و یا حذف قیمت ها از سایت های آگهی، هیچ اتفاق خاصی بر روی قیمت معامله شده نمی افتد و تنها راه حل رقیق شدن قیمت ها، عرضه مداوم خودرو در کنار ثبات ارزی است که حدود دو سال است از هر دو محروم هستیم!
نظرات
 
 
 
علی 1398/12/6
مملکت رو یه جوری شده که اوناییکه پول هم دارن نمی تونن با پول خودشون تو ایران به خواسته هاشون برسند مثل ماشین مورد علاقه خودشون. پس اونا مهاجرت میکنن تا پولاتونو اونورر آب خرج کنن .... :(( لطفا جلوی این اتفاق رو بگیرید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران