با آزادسازی واردات، قیمت خودرو 30 درصد کاهش می یابد

قیمت خودرو این روزها سر به فلک کشیده و افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش قیمت علاوه بر خودروهای داخلی، شامل خودروهای وارداتی نیز شده است. اما مهدی دادفر، دبیرانجمن واردکنندگان خودرو معتقد است که با توجه به روند روبه رشد افزایش قیمت خودروهای وارداتی، بهترین زمان برای خرید خودرو همین الان است!.
به گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره وضعیت خودروهای مانده در گمرک اظهار داشت: ترخیص خودروها از گمرک در حال انجام است و تعداد 1041 دستگاه خودرو در گمرکات مانده بود که در حال طی کردن مراحل ترخیص هستند.
وی در ادامه درباره روند بازار پس از ترخیص خودروها از گمرک گفت: ما شاهد افزایش نرخ خودروهای وارداتی در بازار هستیم و ترخیص این خودروها تاثیری در قیمت ها در بازار نخواهد داشت. تولید برخی از خودروهای داخلی نیز در این میان متوقف شده و اختلاف قیمت ۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی از کارخانه تا بازار پیدا کرده‌اند. قیمت خودروهای وارداتی هم با توجه به این که یک سال و نیم عرضه آن‌ها متوقف بوده به شدت بالا رفته است. به عنوان مثال سانتافه مدل ۲۰۱۸ به قیمت ۹۵۰ میلیون تومان، تویوتا راوفور ۱ میلیارد و ۳۵۰ و کولئوس به ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به این که قیمت خودروهای وارداتی در حال افزایش است، همین الان بهترین زمان برای خرید است.
دادفر در ادامه بیان داشت: بازار خودرو در شرایط فعلی هیجانی است و قیمت خودرو در این شرایط تا شب عید روند افزایشی خواهد داشت. نرخ ارزی نیز به شدت در حال افزایش است و تمامی این موارد نیز به نرخ ارز بستگی دارد و با افزایش نرخ ارز قیمت خودروها نیز افزایش می یابد.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان تصریح کرد: ممنوعیت واردات خودرو نیز باعث افزایش بیشتر قیمت وارداتی ها شده است. اگر واردات خودرو آزاد شود در همان روز قیمت ها حداقل 30 درصد کاهش خواهد یافت. لازم به ذکر است که صحبت آزادسازی واردات خودرو که توسط نمایندگان مجلس صورت می گرفت صرفا جنبه تبلیغاتی داشت و اتفاقی رخ نداد. با توجه به شواهدی که موجود است به نظر می رسد که سال آینده نیز واردات خودرو بسته بماند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران