کاهش التهاب بازار با اعمال 40 درصد مالیات بر معاملات خودرو

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص التهاب بازار اظهار داشت: بزرگترین مشکل کشور نقدینگی 2200 هزار میلیارد تومانی در دست مردم است که باعث عدم تولید و اشتغال مفید در کشور خواهد شد و همچنین باعث شاه بیت گرانی ها و التهابات مختلف در کشور بوده و عملا باعث ویرانی برخی از بازارهای کشور شده است. زمانی که مردم شاهد عدم سرمایه گذاری در برخی از بازارها هستند، به سمت سرمایه گذاری در بازارهای خودرو،ارز، سکه و مسکن می روند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه گفت: متاسفانه وزارت صمت برای فعال کردن شیفت سوم خودروسازان برای افزایش تولید و عرضه به بازار تلاش نکرده است. همچنین مجلس در قبال وزارت صمت و خودروسازان کوتاهی کرده و باید تلاش کند تا هر چه سریعتر طرح مالیات بر معاملات خودرو اجرایی شود تا هر فردی خودرویی را می فروشد، مالیات آن را نیز بپردازد. موضوع مالیات بر معاملات خودرو ظرفیت بسیار خوبی است که می توان تا 40 درصد از فروش خودرو را مالیات گرفت. با اجرای این طرح عملا دست دلالان قطع خواهد شد.
وی در ادامه بیان داشت: عمده گرانی های خودرو خارج از خودروسازان است و مافیای شکل گرفته خارج از خودروسازان با خرید حجم زیادی از خودرو و عرضه آن ها در شب های پایانی سال باعث ایجاد التهاب و تقاضای کاذب در بازار شده اند و به همین منظور در این روزها شاهد پراید 70 میلیونی هستیم.
حسینی کیا در پایان تصریح کرد: سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان باید سریعا ورود کند و مانع از افزایش بی رویه قیمت خودرو در بازار شود.
نظرات
 
 
 
Moein 1398/12/8
بی کفایتی فقط با مالیات درست ميشه. جیب دولت پر بشه، اونوقت پراید 100 تومن شد هم مشکلی نداره
احمد 1398/12/9
فکر اینو نکردی فروشنده 40 درصد به مبلغ خودرو اضافه میکنه؟
Fa 1398/12/9
با سلام یک نظر دارم لطفا این نقل قولها را که در سایت میگزارید مشخصات و رزومه کاری این افراد را هم بگزارید لطفا ، مثلا رزومه کاری اقای حسینی کیا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران