فعالیت۵۰ دستگاه آمبولانس ویژه کرونا در تهران

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رییس سازمان اورژانس کشور، ۵۰ دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی ویژه مخصوص ارایه خدمت به بیماران مشکوک و مبتلا به کروناویروس جدید در سطح شهر تهران تعبیه شده است.
به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در این خصوص توضیح داد: «در سطح شهر تهران 50 دستگاه آمبولانس به عنوان تیم عملیات ویژه که کاملا آموزش دیده بوده و مجهز به امکانات کامل حفاظتی هستند، حضور دارند. همچنین تلفن 115 و تلفن 46015821 برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا و آن دسته از بیمارانی که از بین مراکز درمانی باید به مراکز هدف منتقل شوند، در نظر گرفته شده است.»
وی ادامه داد: «در هر شهر و دانشگاهی تیم عملیات ویژه ما آمبولانس‌های جداگانه و مجهزی را برای انتقال بیماران مشکوک اختصاص داده‌اند. مردم می‌توانند سوالات در مورد این بیماری را با شماره 190 مطرح کرده و از این طریق راهنمایی‌های لازم به تمام کسانی که به عنوان مددجو تماس می‌گیرند، داده می‌شود. اما آن دسته از افرادی که دارای علایم تنگی نفس، تب و تندی تنفس هستند می‌توانند به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند. تیم‌های عملیاتی ویژه اورژانس کشور هم برای این کار تدارک دیده شده است.
براساس گفته های او هر بیماری به هر بیمارستانی مراجعه کند اگر شک به ویروس کرونا داشته باشند، بلافاصله توسط تیم عملیات ویژه اورژانس به بیمارستان‌های مرجع ارجاع داده می‌شود.
رییس سازمان اورژانس کشور در انتها از مردم خواهش کرد: «مردم سامانه 115 را خیلی مشغول نکنند؛ چراکه این شماره برای فوریت‌های پزشکی است و می‌تواند خدمت‌رسانی عمده‌تری داشته باشد.»
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران