عوارض خودرو در سال 99 مشخص شد

افشین کریمی، رییس عوارض خودرو شهرداری تهران در رابطه با میزان عوارض خودرو در سال 99 اعلام کرد که میزان عوارض سالیانه خودرو‌ها طبق تبصره 6 ماده 42 قانون مالیات برارزش افزوده تعیین خواهد شد و همچنین قیمت خودرو توسط سازمان امور مالیاتی تعیین شده و جهت ابلاغ به شهرداری اعلام می شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران، کریمی در تشریح ضریب محاسبه عوارض خودرو در سال 99 اضافه می کند که ضریب عوارض خودرو در سال آینده برای خودروهای داخلی معادل یک و نیم در 1000 قیمت خودرو از درب کارخانه و همچنین برای خودرو‌های خارجی معادل یک و نیم در 1000 مجموع ارزش گمرکی خودرو محاسبه و اخذ خواهد شد. لازم به ذکر است که ضرایب اخذ عوارض درست همانند سال گذشته ثابت هستند، اما تغییرات در قیمت خودرو‌ها باعث افزایش نرخ عوارض خودرو در سال آینده خواهد شد.
نظرات
 
 
 
Moein 1399/1/1
يه پیراهن ده سال پیش یکی پوشیده باشه...حالا نميگید کهنه شده، ميگن قيمتش بالا رفته باید عوارض بیشتر بدی بابتش
مسخره است این قوانین عوارض خودرو کمر شکن
احمد 1399/1/17
سلام من 98/12/26 عوارض سال 98 ماشینم که سمند است را پرداخت کردم و مبلغ 73 هزار تومان واریز کرده و تسویه کردم امروز رفتم توی سایت عوارض خودرو را دیدم برای سال 99 من باید 95 هزار تومن پرداخت کنم شما ببینید ماشینم یکسال کهنه شده قیمتش رو اضافه کرده اند در صورتیکه فرمول سال قبل امسال هم همونه ولی مبلغ رو باید بیشتر بدم یعنی 20 روزه ماشین بنده عوارضش 23 هزار تومن اضافه شده خوشا بحال این عدالت !!!! و خوشا بحال دزدان سر گردنه !!!! رابین هود کجاست گردن این مالیات بگیرای دزد رو بزنه ما که زورمون نمیرسه
علی 1399/2/1
یه پراید مدل 97 دارم که موقع تعویض پلاک در دیماه98 ، تا آخر سال 98 عوارضش تسویه شده بوده. برای سال 99 <<121800 تومن>> عوارض میخوان.این عدالته؟؟ به خدا کم آوردیم!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران